Chłopiec i pingwin

Autor: Oliver Jeffers
Wydawnictwo: Tekturka
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Chłopiec i pingwin” jest bogatą w treść i podnoszącą na duchu opowieścią o szukaniu i odnajdywaniu przyjaźni.

Książka przedstawia historię małego chłopca, który pewnego dnia znajduje pingwina u progu swojego domu. Chcąc pomóc zwierzakowi odnaleźć jego znajome strony, obaj udają się do biura rzeczy znalezionych z nadzieją, że ktoś szuka zguby.

Chłopiec dowiaduje się, że pingwin pochodzi z bieguna południowego. Chcąc mu pomóc dostać się do domu, wyrusza z nim łodzią wiosłową. Po długiej, pełnej opowieści podróży, obaj docierają do celu.

Kilkulatek zostawia pingwina na brzegu lodowej tafli i zaczyna wracać. Zauważa jednak, że im dalej odpływa, staje się smutniejszy.

Podróżnik gorączkowo próbuje wrócić do pingwina, ale go tam nie zastaje. Szuka w miejscu, gdzie widział go po raz ostatni. Smutny powraca na swoją łódkę i płynie do domu. Nagle dostrzega coś w oddali, a gdy się zbliża, uświadamia sobie, że to pingwin wiosłuje w swoim parasolu. Chłopiec jest tak podekscytowany, że kiedy do niego dociera, rzuca mu się w ramiona. Ten moment sprawia, że samotność odchodzi w niepamięć, a rodzi się między nimi wielka przyjaźń.

„Chłopiec i pingwin” to książka dla najmłodszych, pełna przygód tytułowych bohaterów. Historii towarzyszą emocje takie jak smutek, izolacja, przyjaźń i przynależność. Są to kluczowe uczucia, które należy wziąć pod uwagę w trakcie omawiania książeczki z najmłodszymi czytelnikami. Można je zastosować, aby pomóc dziecku w różnych sytuacjach szkolnych i stworzyć sposób na wywołanie empatii, zwłaszcza jeśli nasza pociecha ma problemy z nawiązaniem przyjaźni lub może być nowe w szkole, czy czuje się pominięte.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.