Martw się mniej

Autor: Rachel Brian
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 64
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

Każdy człowiek jest mieszanką różnych emocji. Często towarzyszą nam w życiu zmartwienia, ale gdy przejmujemy się za bardzo, może nam to przeszkadzać. Z pomocą przychodzi dzisiejsza pozycja „Martw się mniej”. Jest to sympatycznie zaprezentowana, wypełniona komiksowym i pomocnymi ilustracjami książeczka dla dzieci, która dostarcza zasób wiedzy o tym, jak lepiej żyć z niepokojem.

Książka autorstwa Rachel Brian pomaga czytelnikowi zidentyfikować jego niepokój i zrozumieć, dlaczego jest to po prostu część życia. Lektura wyposaża nas we wszystkie narzędzia potrzebne do odzyskania spokoju.

Podobnie jak poprzednia lektura pt. „Zgadzam się albo i nie! Jak szanować granice – swoje i cudze” tej samej autorki, ta powieść graficzna też jest przyjemna w czytaniu, a jednocześnie dostarcza młodym czytelnikom wspaniałych informacji. Książka jest skierowana do dzieci w wieku szkolnym, ale trafia i w dorosłych. Rachel Brian sprowadza skomplikowane koncepcje do prostych zwrotów, które są łatwe do zrozumienia i podzielenia się nimi. Publikacja normalizuje niepokój, pomaga młodym odbiorcom określić, co przeszkadza im w życiu, i dostarcza narzędzi do radzenia sobie z lękiem.

Według mnie jest to świetne źródło informacji dla dzieci nieradzących sobie z lękiem i zmartwieniami. Informacje są łatwe do naśladowania i często dowcipne. Jest to przewodnik graficzny, co oznacza, że zawiera więcej ilustracji niż tekstu. Ma tylko 64 strony i jest idealny dla każdej grupy wiekowej zmagającej się z przeciwieństwami losu. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.