Płacz jest OK

Autor: Molly Potter
Wydawnictwo: Tadam
Liczba stron: 36
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

„Płacz jest OK” to książka z obrazkami, która z wyczuciem zajmuje się rozwijaniem inteligencji emocjonalnej u małych dzieci.

Autorka zaczyna od przedstawienia kilku pospolitych scenariuszy, aby zbadać, dlaczego chłopcy mają tendencję do ukrywania emocji.

Następnie przygląda się, skąd mogą pochodzić niektóre z przesłań o tym, że chłopcy muszą być twardzielami i bada znaczenie umiejętności wyrażania tego, co naprawdę czują.

W dalszej części lektury przyjrzymy się różnym odczuciom, niektórym pozytywnym, innym negatywnym. Niektóre rozdziały koncentrują się w szczególności na chłopcach, odnosząc się do komunikatów, jakie mogą otrzymać od mediów i ludzi wokół nich, co często zachęca ich do tłumienia emocji. Znajdziemy tu strategie, które pomagają radzić sobie z trudnymi uczuciami, a krótkie podsumowanie na każdej stronie podkreśla kluczowe kwestie do przemyślenia.

Ilustracje w całym tekście przedstawiają dzieci i dorosłych z różnych grup etnicznych, które są wyraziste oraz wciągające. Język jest prosty i oferuje czytelnikom punkt wyjścia do rozpoczęcia dyskusji na temat uczuć, jakie towarzyszą naszym pociechom.

„Płacz jest OK” to książka autorstwa Molly Potter, która pomaga nam rozpoznać, przedyskutować i zrozumieć swoje uczucia. Ta bezcenna lektura, zawierająca uwagi dla rodziców i opiekunów, jest idealna, aby pomóc małym dzieciom rozwijać inteligencję emocjonalną we wrażliwy i przemyślany sposób. Według mnie jest to wartościowa pozycja z fantastycznym źródłem informacji do nauki, a także doskonałym dodatkiem do domowej biblioteki, zachęcając do otwartej dyskusji w celu wspierania i rozwijania emocjonalnego niedostatku. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.