Wyprawa po smoki. Dołącz do misji i ocal najbardziej niezwykłego smoka na świecie

Autor: Emma Roberts
Wydawnictwo: Znak emotikon
Liczba stron: 80
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5+/5

„Wyprawa po smoki. Dołącz do misji i ocal najbardziej niezwykłego smoka na świecie” to oszałamiająca publikacja, która zaprasza młodych poszukiwaczy przygód i miłośników fantasy na wyprawę do świata bestii.

Curatoria Draconis, znana również jako Strażniczka Smoków, zwraca się z pozdrowieniem do czytelników, przedstawia swoją załogę, opowiada o swojej pracy oraz oprowadza po Smoczej Arce. Ten najpotężniejszy na świecie statek, zaprojektowany przez pierwszego strażnika smoków i udoskonalany przez każdego kolejnego, jest ich domem, a także punktem pierwszej pomocy i centrum badawczym. Praca Obrońcy Smoków stała się kwestią życia i śmierci dla bohaterów książki, ponieważ ludzie zaczęli plądrować i niszczyć ich siedliska oraz kryjówki dla zasobów naturalnych. Arka i jej załoga istnieją po to, by śledzić wszelkie pogłoski na temat smoków i szybko do nich docierać, niosąc im schronienie, a jednocześnie zachwycając się ich pięknem.

Na pokładzie statku czytelnik przemierzy wzdłuż i wszerz Oceanię i Antarktydę, Amerykę Południową i Północną, Europę, Afrykę i Azję, by zobaczyć jedne z najciekawszych okazów tytułowych stworzeń. Będzie miał przyjemność zaopiekować się między innymi smokami głębinowymi u wybrzeży Nowej Zelandii, Zawita do amazońskiego lasu deszczowego, aby dostrzec miniaturowe gady Parvula i będzie podróżować obok Lodowych Smoków na Antarktydzie. Towarzysząc Strażniczce Smoków na każdym kontynencie, odbiorca będzie mógł zbierać kolejne informacje o zwyczajach danego gatunku oraz wskazówki, gdzie można go spotkać.

Curatoria Draconis i jej załoga znają miejsce pobytu każdego znanego gatunku tytułowych stworzeń, na całym globie ziemskim, z wyjątkiem jednego – Niebiańskiego Smoka. Ich poszukiwania trwają od wieków i jeśli wkrótce go nie znajdą, istnieje prawdopodobieństwo wyginięcia najbardziej mistycznego ze wszystkich smoków.

Gdy załoga Smoczej Arki podróżuje po świecie, czytelnicy otrzymują encyklopedyczne szczegóły dotyczące smoków z każdego regionu z ukierunkowaniem na teren, które obejmuje określone miejsca, faunę i florę. Wszystkie obserwacje załogi na temat smoków – od wielkości, nawyków żywieniowych, cechy osobowości i nie tylko – są uwzględniane na każdym etapie wyprawy.

W miarę rozwoju podróży wskazówki dotyczące kryjówki Niebiańskiego Smoka kierują Smoczą Arkę do Chin. Wyprawa kończy się sukcesem i przetransportowaniem rzadkiego gatunku na statek. Muszę przyznać, że ostatnia rozkładówka wzbudziła w nas ogromny zachwyt. Złote dodatki uatrakcyjniły wygląd świeżo wyklutego z jaja pisklaka. Sceneria małego smoka na tle kryształów to widok zapierający dech w piersiach!

„Wyprawa po smoki. Dołącz do misji i ocal najbardziej niezwykłego smoka na świecie” to według nas wspaniała, ponadwymiarowa książka z obrazkami z wizualną historią, która zainteresuje czytelników w każdym wieku. Bardzo polecam.

W3Schools

One comment

  1. […] „Smoki” to budząca podziw, magiczna księga, która tchnie ogniem w umysły małych miłośników bestii na całym świecie. Te ziejące potwory ze swym niepowtarzalnym wyglądem przypadną do gustu wielu dzieciom, lubiącym słuchać bajek z ich udziałem, a także tym, którym niestraszne są smoki. W naszym domu ten temat jest bardzo popularny, dlatego polecam sięgnąć po podobne książki z kategorii smoczych potworów, które pokazałam wcześniej blogu: „Świat smoków. Osobliwości, mity i legendy”, „Fakty i plotki o smokach”, „Wyprawa po smoki. Dołącz do misji i ocal najbardziej niezwykłego smoka na świecie”. […]

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.