Balticarium

Autor: Natalia Uryniuk
Wydawnictwo: Wytwórnia
Liczba stron: 70
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4+/5

„Balticarium” to ilustrowany album, który zabierze czytelników w rejs po Bałtyku.

Wakacje już w pełni, więc dzisiaj przygotowałam Wam książkę, która przybliży temat związany z naszym polskim morzem.

Młodzi odbiorcy odwiedzą piaszczyste plaże i nadmorskie miasta. Zanurzą się w głębiny, gdzie zobaczą ciekawe zwierzęta i roślinność. Dowiedzą się o ekologicznych zagrożeniach, tajemniczych skrytkach na dnie, portach i latarniach. Dzieci przeczytają o sławnych ludziach znad Bałtyku, bajkach, zawodach związanych z morzem i zwyczajach plażowiczów.

Lektura skrywa sporo ciekawostek geograficznych i historycznych, a także informacje na temat kultury państw nadbałtyckich i podpowiedzi, jak zadbać o czystość morza.

Jest to wielkoformatowa publikacja w twardej oprawie z kolorowymi ilustracjami zachęcającymi młodą publiczność do odkrywania środowiska morskiego.

„Balticarium” to kompendium wiedzy o bałtyckim świecie fauny i flory. Sporo miejsca poświęcono tu także ekologii, aby przybliżyć dzieciom i dorosłym, jak dbać o Morze Bałtyckie. Jest to wartościowa lektura edukacyjna, która zachęca do poznania naszego morza. Kochający urlopy na plaży śmiało mogą sięgnąć po tę książkę, by poznać wszystko to, co skrywa w sobie „Balticarium”.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.