Sekretne życie strupków

Autor: Sistere Mariona Tolosa
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 24
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

„Sekretne życie strupków” to edukacyjny i pouczający album, który opowiada dzieciom o interesujących faktach na temat ran i tego, co robi nasz organizm, aby je leczyć.

Książka zaczyna się od przedstawienia urazu i jego ulubionego miejsca, gdzie lubi się przytrafiać. Młody człowiek, czytając tekst, dowiaduje się na czym polega proces powstawania siniaka, jak zapobiegać i leczyć urazy, które przydarzają się na świeżym powietrzu oraz poznaje kilka podstawowych pojęć pierwszej pomocy.

Lektura kończy się kwestionariuszem, na który czytelnik odpowiada prawdą lub fałszem, co sprawdza naszą nabytą wiedzę.

Temat urazów i strupków to codzienność w życiu dzieci. „Sekretne życie strupków” daje czytelnikom jasne spojrzenie na to, co się dzieje, kiedy się zranimy. Kolorowe rysunki przyciągają, a płynąca z kartek treść, zapada w pamięć. Mariona Tolosa Sisteré ma na swoim koncie jeszcze “Sekretne życie smarków” oraz „Sekretne życie wirusów”, które w podobnej szacie graficznej i stylu, przekazują dzieciom ciekawe informacje związane z tytułowymi tematami.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.