Pieniądze dla początkujących

Autor: Lara Bryan
Wydawnictwo: Papilon
Liczba stron: 128
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5+/5

„Pieniądze dla początkujących” to lektura przełamująca mity i nieporozumienia, aby dać młodym czytelnikom proste i przystępne wprowadzenie do tematu pieniędzy – rozpoczynając od tego, dlaczego kształtują one świat, w którym żyjemy, skąd pochodzą i jak zwiększyć ich ilość w naszej kieszeni.

Książka stanowi pouczające wprowadzenie do świata pieniędzy, obejmujące wszystko od rachunków bankowych, zarabiania i pożyczania po wydatki rządowe, podatki i inflację. Ponadto bada zarówno praktyczne wskazówki, jak i teorie dotyczące działania pieniądza, wyjaśniając wszystko, od oszczędności osobistych i kieszonkowego, po obligacje, akcje i instrumenty pochodne.

Autorzy podzieli 125-stronicową lekturę na siedem rozdziałów, w których naświetlili czytelnikom temat danej sekcji. Co ciekawe, książki nie trzeba czytać od deski do deski – wystarczą wybrane tematy, które najbardziej nas interesują.

Ta popularnonaukowa publikacja oferuje proste wyjaśnienia wielkich idei poprzez sympatyczne kreskówki, komiksy i diagramy. Dodatkowo autorzy zadbali o szczegółowy słownik i linki do specjalnie wybranych stron internetowych, na których można odwiedzić wirtualny bank, zobaczyć pieniądze z całego świata i nie tylko. https://usborne.com/gb/quicklinks/quicklink/15343-money-for-beginners

Ostatnia rozkładówka wzbudziła we mnie zainteresowanie, a szczególnie postawione tam pytanie: jaka najniższa kwota wystarczyłaby mi do wygodnego, beztroskiego życia? Zdecydowanie musiałaby być to na tyle wysoka suma, żeby dało się za nią kupić wszystkie niezbędne rzeczy, ale na tyle niska, żeby nie stracić szansy na uzyskanie pieniędzy. To pytanie skłania do zastanowienia się, ile pieniędzy jest wystarczające do beztroskiego przeżycia. Czy potrafisz podać taką liczbę?

„Pieniądze dla początkujących” wprowadza czytelników w podstawy ekonomii i kwestie finansowe. Jest to niezwykle pouczająca i ciekawa tematyka dla młodej publiczności, chociaż dorośli z pewnością także z niej skorzystają. I choć mamy pieniądze w formie plastikowych płytek czy kawałków papieru, to mogą być one przyczyną wielkich katastrof, a także drogą do szczęścia. To od nas zależy, w jaki sposób będziemy nimi zarządzać. Według mnie jest to świetna lektura, dlatego gorąco zachęcam do jej zakupu.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.