Jabłka Pana Peabody’ego

Autor: Madonna
Wydawnictwo: Zysk i S-k
Liczba stron: 28
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

„Jabłka Pana Peabody’ego” to książka, która ostrożnie pokazuje czytelnikom, że słowa mają moc wyrządzenia krzywdy i nie można ich cofnąć po wypowiedzeniu.

Pan Peabody jest trenerem drużyny baseballowej. Jest podziwiany i szanowany przez wszystkich mieszkańców swojego małego miasteczka. Pewnego dnia widziano go, jak kradnie jabłko, a plotki szybko się rozchodzą. Jego reputacja jest teraz nadszarpnięta, a zespół posunął się nawet do tego, że nie pojawił się na meczu w jedną sobotę. Dzięki jednemu małemu chłopcu pan Peabody dociera do sedna wszystkich kłopotów i daje czytelnikowi mocną lekcję, za pomocą poduszki z pierza i odrobiny wiatru.

„Jabłka Pana Peabody’ego” jest to wspaniała historia o niesprawiedliwości i szkodach, które mogą wyrządzić plotki. Książka daje czytelnikom dobrą lekcję życia, że nie powinni tak szybko osądzać i że słowa mogą mieć wielką moc. Ważne jest, aby poznać całą prawdę przed osądzeniem kogoś. Każdy rysunek ma pod spodem określony tekst, który przedstawia działanie wykonywane na obrazie. Pomaga to dzieciom rozpoznać każdy obrazek i skupić się na znaczeniu każdej ilustracji. Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.