Genealogia dla najmłodszych

Autor: Kinga Urbańska
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

Stowarzyszenie Twoje Korzenie w Polsce postanowiło napisać książkę „Genealogia dla najmłodszych’’, aby zachęcić rodziców i dzieci do wspólnej zabawy w detektywów historii.

Książka rozpoczyna się od krótkiego wstępu, dalej przechodzi do wyjaśnienia czym jest genealogia i w kilku słowach tłumaczy znaczenie pokrewieństwa. Dzieci rozpoczną przygodę, która zabierze je wehikułem czasu przez sześć przystanków, by mogły stworzyć drzewo genealogiczne swojej rodziny. Dzięki tym prostym krokom czytelnicy będą mogli zebrać informacje o krewnych, stare dokumenty, zebrać zdjęcia rodzinne z domowego archiwum, poznać czym zajmowali się przodkowie, co jadali w swoich czasach i czym się poruszali.

Po takiej wyczerpującej podróży w przyszłość i zebranych materiałach nadszedł czas, by czytelnik wykorzystał najważniejsze informacje do drzewa genealogicznego i umieścił je na stronach książki. W środku na poszczególnych przystankach jest także miejsce na własne notatki, rysunki i wklejenie zdjęć, co czyni z tego przewodnika osobistą, twórczą pamiątkę.

„Genealogia dla najmłodszych” to publikacja, która w bardzo prosty sposób pokazuje, od czego zacząć swoje poszukiwania genealogiczne. Dzięki niej czytelnik będzie mógł zgłębić się w historię swoich przodków i będzie zainspirowany do przyszłych badań poznawczych. To ciekawe połączenie historii z rodzinnymi wspomnieniami. Książka angażuje dzieci do poszerzania swoich umiejętności i horyzontów. Dostarcza im wiedzę, utrwala relacje z najbliższymi, skłania do rozmów i pozwala lepiej zrozumieć samego siebie. W końcu nic tak nie łączy i nie zacieśnia więzi rodzinnych jak rozmowy o wspólnej historii.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.