Atlas Przygód Dinozaurów

Autor: Emily Hawkins
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 88
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

„Atlas Przygód Dinozaurów” zabiera dzieci w fascynującą podróż w czasie do dalekiej przeszłości, kiedy po ziemi wędrowały ogromne bestie. Książka przedstawia świat wypełniony gadami żyjącymi niegdyś tam, gdzie my teraz.

Czeka nas niezwykła przygoda, dwieście pięćdziesiąt milionów lat temu. Odkryjemy prehistoryczne gady, które rządziły światem w okresie triasowym, jurajskim i kredowym, wraz z potworami głębinowymi i inną niesamowitą fauną i florą.

W niniejszym atlasie dinozaury są uporządkowane i podzielone według kontynentów, na których żyły. Każda sekcja zaczyna się od infografiki i mapy eksplorowanego regionu, po której następuje bogato szczegółowa dwustronicowa rozkładówka przedstawiająca dinozaury, których skamieniałości zostały tam odkryte. Każdy gad ma swoją podwójną stronę, ułożoną w przystępny sposób z nagłówkiem i akapitem wstępnym. Paragrafy wprowadzające podają ważne fakty i dostarczają fascynujących informacji o różnych gadach. Ilustracje są duże i pięknie ubarwione. Dodatkowo wokół rysunków danego stworzenia znajdują się dalsze fragmenty dodatkowych informacji, a także przydatna powiększona mapa, która wskazuje dinozaura w danym kraju. Wszystko jest przejrzyste i spójne.

Myślę, że „Atlas Przygód Dinozaurów” sprawdzi się zarówno u dzieci, jak i dorosłych i każdy będzie zachwycony prehistorycznymi przygodami czekającymi w tej książce. Ponadto uważam, że jest to niezbędny dodatek na półce każdego miłośnika dinozaurów. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.