Niesamowite budowle

Autor: Michał Gaszyński
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 134
Wiek: 7+
Moja Ocena: 4+/5

“Niesamowite budowle” jest ciekawym zestawieniem dokonań cywilizacji ludzkiej i wspaniałym świadectwem na to, co potrafiliśmy osiągnąć na przestrzeni całej swojej historii.

Lektura udowadnia, że człowiek, jeśli tylko chce, może tworzyć przepiękne rzeczy, które potem będą podziwiane przez wieki i przez kolejne pokolenia. Wzniesione różnymi sposobami budowle nie tylko przetrwały do dziś, ale wprawiają w osłupienie i zachwyt. W książce pojawiają się obiekty współczesne i te, które na stałe zapisały się na kartach historii.

Na pierwszych stronach znajduje się mapa świata z zaznaczonymi na niej obiektami, o których będzie mowa. Są one podzielone na kilka kategorii takich jak architektura, kultura czy historia i technologia. Zamieszczono również spis według kontynentu, na którym znajdują się dane budowle. Przy każdej konstrukcji zawarto datę rozpoczęcia budowy oraz jej zakończenia, jak również koszty jej wzniesienia. Każdemu obiektowi poświęcone zostały dwie strony, narysowane w pionie lub poziomie. Obok grafik znajdują się ciekawostki zarówno historyczne, kulturowe, jak i konstrukcyjne. Dzięki tej księżyce czytelnik pozna spektakularne, niezwykłe i najbardziej charakterystyczne konstrukcje zajmujące szczególne miejsce w historii ludzkości.

“Niesamowite budowle” pokazują ilustracje, grafiki i rzuty budynków z przeróżnych okresów w historii architektury, ze wszystkich kontynentów, a nawet z kosmosu. Od starożytności po współczesność. Ten niesamowity tytuł zapewni niesamowitą podróż po świecie, dzięki której dzieci poznają najwspanialsze budowle, ich sekrety i dowiedzą się, na czym polega ich wyjątkowość. Według mnie album stanowczo zachęca do zgłębienia się w tej dziadzine wiedzy. Gorąco polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.