Fruwajka

Autor: Piotr Sommer
Wydawnictwo: Warstwy
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4/5

„Fruwajka” to zagadkowa i głęboka pozycja dla czytelników, którzy potrafią dostrzec w niej artystyczną treść i duszę.

Książka przestawia dzieciom i dorosłym subtelną podróż z bohaterem, który lubi się włóczyć i podziwiać widoki. Jest to opowieść o naszej codzienności i podpatrywaniu świata. Co ciekawe cała historia odbywa się wraz z ciągnącą się po wszystkich stronach czarną nitką, która układa się w przeróżne kształty. A żeby książka była bardziej interesującą dla młodszej publiczności, towarzyszy jej niespodzianka, dzięki której dziecko będzie mogło przyłączyć się do tej opowieści. Można naśladować kształty, nakładając „swoją” włóczkę na znajdujące się już rysunki. Można się pokusić na stwierdzenie, że jest to publikacja interaktywna dla najmłodszych. Ta zabawa, z jednej strony lekka, swobodna, z drugiej przewrotna i niedopowiedziana, rozwija naszą wyobraźnię i pobudzą do twórczego działania.

„Fruwajka” to książeczka, która zabiera odbiorców na liryczną przygodę z codziennością, gdzie rzeczywistość łapana nitką w napotkane kształty jest zwiewna i ulotna. Poetycki tekst może wydać się nudny i mało interesujący dla niektórych. Co mnie zaskoczyło podczas czytania lektury – Adaś wariował na łóżku, ale kiedy zadałam mu pytanie, o czym była treść, bez zastanowienia odpowiadał prawidłowo. Zapytałam także, czy podobna mu się „Fruwajka” – odpowiedział „tak, ponieważ posiada magiczną nitkę”. Podsumowując, tytuł może zachwycić lub zniechęcić do czytania dziecięcej poezji, dlatego Wam pozostawiam ocenienie go osobiście.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.