Legendarne kradzieże. Na tropie największych złodziei w historii świata

Autor: Soledad Romero Mariño
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 64
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5+/5

„Legendarne kradzieże. Na tropie największych złodziei w historii świata” to książka dla dzieci, która opowiada o przeszłości, egzekucji, śledztwie i ostatecznym wyniku 9 napadów popełnionych „bez przemocy, śmierci i nienawiści”.

Przedstawione tu kradzieże wykazują dużą dozę pomysłowości, psotności, umiejętności organizacyjnych, a także szczęścia. Ich sprawców motywowało pragnienie pieniędzy, przygody i wyzwań. Cechował ich dowcip, zuchwałość i drażniący duch. Nie ma jednego modelu kradzieży lub złodzieja, każda z 9 historii ma cechy, które czynią ją wyjątkową. Niektórzy złoczyńcy są niezwykle zorganizowani i inteligentni, pozbawieni jakiegokolwiek szacunku dla prawa, inni, jak El Dioni pokazują nam zwykłego człowieka, który z powodu perypetii życiowych czuje się zmuszony do popełnienia przestępstwa.

Każdy rozdział poświęcony jest konkretnemu napadowi i zaczyna się od pierwszej strony gazety miejskiej z dużym nagłówkiem. Przedstawia zaskakujące szczegóły dotyczące planowania, przeprowadzania rabunków i późniejszego śledztwa policyjnego. Ilustracje cieszą się u nas w domu dużym powodzeniem. Znajdują się tu infografiki objaśniające, mapy i sekcja, która zachwyci każdego dziennikarza, czyli słynne pytania, które można zadać o wszelkich wydarzeniach: kto, gdzie, kiedy. Opisano tu również przeprowadzone śledztwa policyjne i dowiadujemy się, czy zakończyły się one sukcesem.

Co ciekawe napady są prawdziwe, dobrze przygotowane, bez ofiar śmiertelnych. Niektóre są bardzo dobrze znane. Na ich podstawie stworzono nawet filmy lub seriale telewizyjne. Niektóre przykłady tych głośnych napadów to: portret Mona Lisy, napad na pociąg Glasgow czy samochód pancerny, bank Nicei (Francja) czy Fortress (Brazylia).

„Legendarne kradzieże. Na tropie największych złodziei w historii świata” to bardzo ciekawa książka, która inspiruje chwile rodzinnych rozmów wokół dowcipu, prawa, dobra i zła. Publikacja napisana, jak gazeta z dziennikarskim duchem, opowiada czytelnikom szczegółowo o wielu najbardziej wyrafinowanych zamachach stanu w ciągu ostatnich 150 lat. Historie tajemnic, rabunków są same w sobie interesujące i stanowią klasykę w literaturze dla dzieci oraz młodzieży. Serdecznie polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.