50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat

Autor: Pierdomenico Baccalario
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 172
Wiek: 8+
Moja Ocena: 4+/5

„50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat” to przewodnik po przygodach dla dziecka gwarantujący świetną zabawę podczas wykonywania konkretnych aktywności.

Już na pierwszych stronach publikacji znajdujemy metrykę z miejscem na zdjęcie, pseudonim artystyczny, ksywkę i dane kontaktowe przyszłego poszukiwacza przygód. W następnej kolejności zapoznajemy się z „Prawem książki” i jego 13 zasadami. Kolejnym etapem jest umowa „Poszukiwacza przygód” do podpisania i jego głośnego odczytania. Przydatna jest również strona z „Niezbędnikiem” do noszenia ze sobą podczas przygód: ołówka, taśmy klejącej, sznurka i innych rzeczy, które mogą być przydatne dla dziecka, które ma zamiar „odkrywać” świat.

Wreszcie naszym oczom ukazują się misje. 50 ćwiczeń, które czeka na nieustraszonych poszukiwaczy przygód, chętnych do podjęcia wyzwania. Niektóre zadania są niezwykle proste, inne rozbudzają kreatywność, kolejne uczą nowych umiejętności. Są wśród nich: przepis na gigantyczną bańkę mydlaną, budowa własnego domku na drzewie, sturlanie się z górki, odkrywanie tajemniczych starych ruin, rozpalanie ognia, pisanie listu oraz wiele innych.

Każda misja posiada praktyczną ściągawkę jak ją wykonywać. Przy niektórych zaznaczona jest konieczność obecności osoby dorosłej. Pod koniec przygody jest miejsce, w którym dziecko może zrobić notatki i spisywać swoje uczucia. Jest także podpowiedź do przeczytania książki, powiązanej z tematyką wykonywanego zadania.

„50 rzeczy, które musisz zrobić, zanim skończysz 13 lat” to doskonała książka, która może stać się okazją do zabawy z dzieckiem. To także dobra alternatywa dla telewizji i cenne narzędzie przyzwyczajania dzieci do obcowania z naturą i środowiskiem oraz zwracania uwagi na otoczenie. Lektura jest małych rozmiarów w sam raz dla prawdziwego łowcy wrażeń. Przymocowana do tylnej okładki czerwona gumka zabezpiecza zawartość przed wzrokiem wścibskich rówieśników i może służyć jako zakładka. Sam fakt, że posiadacz publikacji może przykleić kawałek sznurka (nauka wiązania węzłów) czy pozostawić krople z mydlanej cieczy, czyni z tej pozycji coś wyjątkowego. Śmiało można powiedzieć, że będzie to pamiętnik, do którego będzie można powrócić w przyszłości. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.