D.O.M.E.K.

Autor: Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 152
Wiek: 5+
Moja ocena: 4+/5

„D.O.M.E.K.” to zabawna książka identyfikująca architekta i lokalizację każdego z 35 prezentowanych domów (z których większość znajduje się w Europie) i zachęca czytelników do wykazania się kreatywnością.

Publikacja została napisana i zilustrowana przez polski duet, Aleksandrę Mizielińską i Daniela Mizielińskiego. Lektura od razu wyróżnia się na tle innych książek o architekturze, przemawiając do ciekawskich umysłów, artystów poszukujących inspiracji i rodziców chcących twórczo zaangażować swoje dzieci. „D.O.M.E.K” pokazuje, że przestrzeń, w której żyjemy, nie musi być nudnym sześcianem. Powinna odpowiadać potrzebim mieszkańców i otoczenia, ale może też być wyrazista, a czasem wręcz zaskakująca.

Ta pomysłowa książka pokazuje dzieciom, jak bardzo różne mogą być ludzkie domy i jak fascynującą sztuką jest architektura. Jej dowcipne, bogato kolorowe rysunki i przystępne opisy 35-ciu niezwykłych domów cieszą oko niejednego odbiorcy.

Już na początku autorzy objaśniają, czym jest domkologia, wyjaśniają system pojawiających się ikon, które czytelnik znajduje po prawej stronie każdej pierwszej rozkładówki z nowym domem. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, kiedy i gdzie dom został wybudowany, jakich materiałów użyto, jakie funkcje może pełnić oraz czy wykorzystuje energię słoneczną lub zbiera wodę deszczową. Następnie odbiorca widzi na mapie Europy i Świata małe rysunki budowli i numery stron, gdzie jest ona ulokowana. Natomiast na deser autorzy dołączyli przepis na własny domek. Może się skusicie?

„D.O.M.E.K.” to kolorowy i pięknie zilustrowany przewodnik po najbardziej zdumiewających domach na świecie, a także po ich śmiałych właścicielach i radykalnych architektach, którzy je stworzyli. Tytuł dzisiejszej książki jest oknem na bardziej żywy, zaskakujący i zachwycający świat, taki, w którym wyobraźnia może stać się tak realna, jak miejsce, które nazywamy domem. Polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.