Czytam i decyduję. Mikołajkowa przygoda

Autor: Izabela Michta
Wydawnictwo: Dragon
Liczba stron: 64
Wiek: 4+
Moja ocena: 4/5

„Czytam i decyduję. Mikołajkowa przygoda” to pomysłowa książka dla dzieci z nieliniową fabułą, pełna przygód i świątecznej magii.

Antek i Zosia zostają sami w domu w przeddzień Mikołajków. Rodzice wyjechali na cały dzień dwie godziny od domu. Prognoza pogody zapowiada śnieżycę, która zdaniem Antka może uniemożliwić Mikołajowi odwiedzenie ich domu. Nie wiadomo też, czy rodzice dadzą radę wrócić przed zmrokiem i czy aby nie będą musieli odłożyć swojego powrotu na następny dzień.

Młody czytelnik podczas czytania historii nie tylko przeżywa przygody wspólnie z Zosią i Antkiem, lecz także poznaje konsekwencje własnych wyborów. Na poszczególnych stronach znajdzie akapity oznaczone dwoma różnymi kolorami (niebieskim i czerwonym) – i to właśnie od wyboru jednego z nich zależy, jak potoczą się dalsze losy książkowych bohaterów. Każde opowiadanie składa się na pełną, spójną całość. W książce jest pięć różnych zakończeń, ale to nie znaczy, że tylko tyle może być historii, ponieważ przy ponownym czytaniu bohaterowie mogą trafić w nowe miejsca, spotkać inne osoby, a opowiadanie może zakończyć się zupełnie inaczej.

„Czytam i decyduję. Mikołajkowa przygoda” to ciekawy tytuł na grudniowe wieczory, zapełniający długie godziny na tworzenie scenariusza dla rodzeństwa, którego losy leżą w rękach młodego odbiorcy. Kolorowe strony i pomysłowa fabuła, to tylko kilka z zalet, jakie uatrakcyjniają książeczkę na tle innych pozycji świątecznych. Czytajcie, decydujcie i pozwólcie swoim dzieciom cieszyć się z podejmowanych wyborów. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.