Slow Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata

Autor: Rachel Williams
Wydawnictwo: Znak
Liczba stron: 128
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Slow Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata” nie jest typową książką z obrazkami. Wypełniona jest po brzegi wieloma pięknymi historiami i wspaniałymi ilustracjami, jest bardziej jak encyklopedia przyrodnicza zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Zawiera 50 różnych historii przyrodniczych, wyjaśniających, jak w każdej chwili dzieje się wiele różnych ważnych wydarzeń w otaczającej nas przyrodzie. Wokół nas natura kręci się, rośnie… i działa. Każdego dnia, godzina po godzinie na naszych oczach dokonują się magiczne przemiany. Nie zawsze jest łatwo je zobaczyć. „Slow Down…” nakłania nas wszystkich, aby zwolnić i naprawdę docenić wszystko, co dzieje się wokół nas każdego dnia. Zwrócić większą uwagę na naturę i uświadomić sobie, że pozornie nieistotne chwile są najważniejsze, a to, co może wydawać się nam małe, to w rzeczywistości naprawdę jest wielką sprawą.

Rachel Williams delikatnie docenia mniejsze rzeczy i ukazuje istotę naturalnego życia. Jej ciekawa narracja o faunie i florze daje idealną równowagę między literaturą faktu a opowiadaniem historii. Co więcej, autorka zachęca czytelników do zatrzymania się, wyjścia na zewnątrz i zobaczenia tego wszystkiego na własne oczy.

Opowiadania obejmują: kaczkę uczącą swoje kaczątka pływania, formujące się fale oceanu, węża zrzucającego skórę, lilie wodne otwierające się na stawie, motyla przechodzącego metamorfozę, fazy księżyca, galopującego konia, pszczoły robiące miód, ostrygę tworzącą perłę oraz inne historie o pogodzie, zwierzętach i roślinach przeżywających i wchodzących w interakcje na co dzień.

„Slow Down. Zwolnij. 50 opowieści o przyrodzie, która wnosi spokój do zabieganego świata” to publikacja, która uwrażliwia czytelników na otaczający nas świat. Książka ukazuje istotę naturalnego życia, a kapryśne ilustracje pokazują jego piękno. Często w naszym pośpiechu można przegapić to, co naprawdę ważne, a te przypomnienia mogą skłonić czytelników do zrobienia tego, co sugeruje tytuł – spowolnienia na chwilę. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tytułem i polecam dzieciom po szóstym roku życia.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.