Szachy. Wszystko, co trzeba wiedzieć o grze starej jak świat

Autor: Hervé Debaene
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 112
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5+

„Szachy. Wszystko, co trzeba wiedzieć o grze starej jak świat” to fascynująca informacyjna książka obrazkowa o wszystkich aspektach tytułowego “sportu”.

Szachy mają prawie tysiąc lat. Na całym świecie jest 605 milionów aktywnych szachistów, a liczba ta prawdopodobnie wzrośnie wraz ze wszystkimi czytelnikami tej pięknie zaprojektowanej książki.

Publikacja rozpoczyna się od prawidłowego ułożenia pionków na planszy, poznania możliwości i ograniczeń każdej figury szachowej oraz poznania zasad gry. Informacje prezentowane są w krótkich tematach i blokach tekstowych, przeplatanych opowieściami i anegdotami.

Każdej figurze został poświęcony odrębny rozdział, zatem jej działania są wytłumaczone niebywale starannie. Na końcu zawsze znajdziemy proste ćwiczenia na szachownicy, by móc sprawdzić, czy dobrze zrozumieliśmy i przyswoiliśmy przekazaną nam wiedzę. Po omówieniu wszystkich figur czytelnik pozna czym jest atak, obrona, roszada, szachowanie i matowanie.

Układ stron jest przejrzysty, a stonowane, matowe, ale i szczegółowe ilustracje są adekwatne do informacji zawartych w tekście. Cała treść napisana jest w sposób przystępny i żartobliwy.

„Szachy. Wszystko, co trzeba wiedzieć o grze starej jak świat” to lektura dla dzieci, która krok po kroku przedstawia zasady i historię królewskiej rozrywki. Moim zdaniem książka wygląda atrakcyjnie ze względu na rysunki, ciekawostki i narysowane szachownice. W międzyczasie czytelnik może sprawdzić swoją świeżo nabytą wiedzę na podstawie ułożonych od 4 do 6 szachownic. To idealna książka do nauki gry w szachy w zabawny sposób!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.