Slow down. Zwolnij i… popatrz. Cuda natury w 40 odsłonach

Autor: Carl Wilkinson
Wydawnictwo: Znak emotikon
Liczba stron: 96
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

„Slow down. Zwolnij i… popatrz. Cuda natury w 40 odsłonach” to spora dawka wiedzy o otaczającym nas świecie.

Publikacja zwraca uwagę czytelnika na rzeczy i zjawiska, które są wokół nas, a na które na co dzień nie zwracamy w ogóle uwagi. Niektóre następują bardzo wolno, dniami, tygodniami czy latami, jak np. podróż stalaktytu na spotkanie ze stalagmitem lub metamorfoza żołędzia w potężny dąb, a inne mają miejsce codzienne, jak na przykład upadek jabłka z drzewa czy porywy wiatru unoszące w powietrzu latawce.

Ta książka zawiera czterdzieści różnych i najważniejszych wydarzeń dotyczących naszej Ziemi. Podobnie jak jej poprzedniczka „Slow down”, ta część jest równie przepięknie wydana. Twarda oprawa, grube strony, mnóstwo ciekawostek i faktów, które zainteresują każdego.

Każde zjawisko rozpoczyna się małą notatką, która informuje czytelnika o znaczeniu danego momentu, jednocześnie podając więcej informacji o konkretnym wydarzeniu. Następnie rozdział przechodzi do dwustronicowej historii, opatrzonej jaskrawymi, ale bardzo szczegółowymi zdjęciami, które pomagają zaprezentować zdarzenie. Ilustracje przedstawiają akt natury, co powoduje spokój, gdy czytelnik wpatruje się w strony, lub raczej wpływa na jego uważność, gdy książka skupia się na otaczającym nas świecie.

Na końcu lektury znajduje się mały rozdział, który stara się skłonić czytelników do wyjścia i przyjrzenia się widokom, dźwiękom i wrażeniom wokół nich. Każda sugestia jest opatrzona małym rysunkiem, takim jak migające gwiazdy na niebie lub wyciągnięcie rąk rankiem na powitanie tego wieczora.

„Slow down. Zwolnij i… popatrz. Cuda natury w 40 odsłonach” to tytuł, który pokazuje różne cudowne zjawiska naturalne w przestępny sposób. Oprócz zabawy i pięknej szaty graficznej każde wydarzenie przedstawia proste mądrości, które mogą edukować nasze dzieci już od najmłodszych lat. Zdecydowanie jest to pozycja warta uwagi, mogąca być pięknym prezentem dla ciekawskiego czytelnika lub po prostu kolejną książką domowej biblioteki. Polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.