Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek

Autor: Emily MacKenzie
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja ocena: 4/5

„Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek” to kolejna część z Rafciem w roli głównej, która w zabawny sposób opowiada jak dbać o posiadane książki i wspaniałe historie.

Rafcio uwielbia książki. Niczego nie kocha bardziej niż czytania w spokojnym miejscu. Jednak wraz z przybyciem na świat młodszego brata, trudno mu jest zachować spokój, więc udaje się do swojego ulubionego miejsca, jakim jest biblioteka.

Wkrótce odkrywa, że jego książki są zjadane… Szybko ustala tożsamość sprawcy, którym jest nie kto inny, jak jego młodszy brat, który ząbkuje i gryzie wszystko, co znajdzie pod rączką.

Rafcio znajduje rozwiązanie, aby pomóc młodszemu króliczkowi i udaje się do swojego innego ulubionego miejsca – księgarni. W ten sposób uświadamia sobie, że czytanie może być chwilą samotności, może też może stać się chwilą dzielenia się z innymi, w szczególności z bratem, z którym będzie się dobrze bawić, wspólnie czytając lektury.

„Poszukiwany! Tajemniczy pożeracz książek” to świetna opowieść o dzieleniu się książkami i o wspaniałych miejscach, jakimi są biblioteki i księgarnie. Ilustracje są bajeczne, dowcipne i pełne zabawnych szczegółów. Krótko mówiąc, jest to album stworzony dla miłośników książek.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.