Przemoc. Nie!

Autor: Serge Bloch
Wydawnictwo: Muchomor
Liczba stron: 34
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Przemoc. Nie!” to ważna książka, która uwrażliwia na krzywdę, jaką można wyrządzić drugiej osobie i uczy jak stawiać żelazne granicie.

Przemoc wśród dzieci i młodzieży ma różne oblicza. Wykluczenie z grupy, bójki, dokuczanie, czy wyśmiewanie sprawiają, że dziecko czuje się zastraszone, zawstydzone nieszczęśliwe.

Autor przybliża czytelnikom trudny temat zarówno przemocy fizycznej, jak i psychicznej. Każdy z nas z pewnością przyzna, że lektury o przemocy są potrzebne. Jest to niezwykle ważny temat, który warto poruszać nawet z małymi dziećmi. Powinno się uświadamiać im, że przemoc i agresja są przyczyną wielu nieszczęść oraz że należy robić wszystko, by ich unikać. Ponadto daje konkretne przykłady zachowań i reakcji w sytuacji, gdy jesteśmy atakowani. Dodatkowo podpowiada, co można zrobić, aby do kłótni i przemocy w ogóle nie dochodziło.

W książce przedstawione są różne sytuacje, w których dziecko może nienawidzić innych i być agresywne wobec nich lub nawet wobec siebie. Autor właściwymi słowami pomaga dziecku znaleźć rozwiązania, aby stawić czoła tej przemocy, zrozumieć skąd ona pochodzi i kontrolować ją, szanując prawa, które pozwalają ludziom żyć lepiej razem.

„Przemoc. Nie!” to kolejny tytuł z serii edukacyjnej, w której ukazały się już dwie pozycje: „Zły dotyk. Nie!” oraz „Rasizm i nietolerancja. Nie!”. Osobiście uważam, że należy rozmawiać z dziećmi o tym, w jaki sposób mają się bronić przed agresją, rasizmem, dyskryminacją czy wykorzystywaniem seksualnym, które może je spotkać zarówno ze strony rówieśników, jak i dorosłych. Wszystkie trzy książki są ważne, wartościowe i niezwykle potrzebne, by zapoznali się z nimi mali i duzi czytelnicy! Bardzo polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.