Tatry. Przewodnik dla dużych i małych

Autor: Barbara Gawryluk
Wydawnictwo: Literackie
Liczba stron: 88
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” to pełna anegdot, cennych informacji, porad i przestróg książka, a zarazem wielkie kompendium wiedzy dla małych odkrywców najsłynniejszych polskich gór.

Głównym przewodnikiem dla czytelników będzie Paweł Skawiński, doświadczony i wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego. To właśnie on przeprowadza nas przez każdy etap górskiej wędrówki, odpowiednio go do niej przygotowując i ukazując jednocześnie bogactwo i majestat Tatr. Co więcej, opowiada o podhalańskiej kulturze, tamtejszych smakach, Zakopanem i tym, co warto tam zobaczyć, prócz niezaprzeczalnych cudów natury.

Odbiorca dostaje cały wachlarz najpotrzebniejszych informacji, bez których wychodzenie na szczyt powinno być zakazane. Publikacja prezentuje faunę wraz z jej najbardziej charakterystycznymi przedstawicielami: niedźwiedziami, kozicami, świstakami, lisami i licznymi ptakami. Zachęca do odwiedzenia schronisk, jaskiń, stawów, potoków i wodospadów i spróbowania góralskich serów produkowanych z mleka owiec wypasanych na tatrzańskich halach. Uczy szacunku do przyrody, poprawnego zachowania w stosunku do natury na szlaku. Zapoznaje z góralskimi legendami wpisanych w folklor tego regionu oraz pielęgnowanymi tradycjami. Pokazuje piękne stroje górali i robi smak na miejscowe jedzeniem. Na końcu jest quiz tatrzański, który sprawdza, czy wszystko udało nam się zapamiętać.

„Tatry. Przewodnik dla dużych i małych” jest zbiorem wszystkich najważniejszych informacji na temat samych gór oraz tego, jak się do nich przygotować. Książka wydana jest w twardej oprawie, napisana jest bardzo przystępnym językiem i posiada wyklejkę – mapę Tatr. Zawiera anegdoty, cenne informacje, porady i przestrogi, które uzupełniają piękne ilustracje. Gorąco polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.