Bozie, czyli jak wygląda Bóg?

Autor: Karolina Oponowicz
Wydawnictwo: Agora
Liczba stron: 176
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Bozie, czyli jak wygląda Bóg?”, to ciekawie przedstawione informacje na temat różnych religii.

Publikacja jest zbiorem pytań, zadanych w imieniu dzieci duchownym sześciu wyznań i udzielonych na te pytania odpowiedzi.

W książce przedstawiciele głównych światowych religii – chrześcijaństwa (prawosławie, katolicyzm i luteranizm), buddyzmu, islamu i judaizmu opowiadają o zasadach każdej z wiar, kanonów, wizerunku Boga, randze modlitwy, najważniejszych świętach, miejscach, w których modlą się z ludem, rytuałach związanych z narodzinami i śmiercią oraz o boskich wysłannikach.

Tytuł podzielony jest na dziewięć rozdziałów, a każdemu z wyznań przyporządkowany jest kolor, co w dużym stopniu ułatwia lekturę. Wszystkie pytania są wyjaśnione w sposób prosty i przystępny nawet dla młodego czytelnika.

„Bozie, czyli jak wygląda Bóg?” to kompendium z religii i rewelacyjna pomoc dydaktyczna, ucząca tolerancji, a także wzbudzająca ciekawość świata. Za polecenie kupna książki dziękuję Karolinie – dzięki niej Adaś na jakiś czasu zaspokoił ciekawość i jest dużo bogatszy o dodatkową dawkę informacji. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.