Rzeka czasu. Podróż przez historię świata

Autor: Peter Goes
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 72
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Rzeka czasu. Podróż przez historię świata” to publikacja pełna faktów i ciekawostek ze szczegółowymi ilustracjami, przedstawiająca czytelnikom wizualną opowieść naszej planety.

Począwszy od Wielkiego Wybuchu i początków naszego wszechświata, a skończywszy na burzliwych latach około roku 2010, kiedy to powstały turbulencje, katastrofy, zabójstwa i uliczne protesty na rzecz wolności słowa, ten ponadwymiarowy album przedstawia historię w małych fragmentach tekstu.

Każda rozkładówka obejmuje inny okres czasu, z renderowaniem aspektów istotnych kulturowo, historycznie lub geologicznie oraz krótkim akapitem tekstu. Chociaż każdy przystanek zawiera informacje o klimacie politycznym i rządzie danego okresu, autor poświęca również czas na oddanie hołdu kulturze popularnej, w tym książkom, filmom, grom, zabawkom, muzyce i rosnącej popularności technologii.

Tekst jest dość prosty i bezpośredni. W dwustronicowych ilustracjach znajduje się akapit opisujący dany okres czasu, niezależnie od tego, czy jest to dekada, wiek, czy wydarzenie, akapit zwięźle je opisuje. Są jednak teksty nieszablonowe i meandrujące wokół ilustracji, które mogą być trudne do naśladowania, choć są to głównie fakty.

„Rzeka czasu. Podróż przez historię świata” to wielkoformatowa książka opisująca przebieg losów Ziemi od pierwszych oznak życia po chaotyczny świat, w którym obecnie żyjemy. Obszerny i pełny fascynujących faktów, zachwycających zestawień i ciekawych szczegółów, jest to świetny tytuł do przeglądania i z pewnością zaciekawi czytelników na tyle, aby chcieli szukać bardziej szczegółowych informacji w innych lekturach. Język jest prosty, a przy pomocy ilustracji i podstawowej wiedzy o historii świata jest bardzo łatwy do zrozumienia. Bardzo polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.