Co gdzie kiedy. 100 stron historii świata

Autor: John Farndon
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 112
Wiek: 5+
Moja ocena: 4+/5

„Co gdzie kiedy. 100 stron historii świata” to lektura dla dzieci pokazująca zestawione ze sobą najważniejsze wydarzenia i epoki, postępy kulturalne i naukowe z całego świata, ukazujące to, co działo się w różnych miejscach w tym samym czasie.

Od narodzin cywilizacji po czasy współczesne, ponad dwanaście tysięcy lat ludzkich dążeń. Rozległa saga od pierwszych kroków człowieka w Afryce, pierwsze miasta i imperia, podboje i dynastie, era wielkich odkrywców do rozwoju współczesnego świata. Ta publikacja jest niczym ekscytująca podróż, która pokazuje młodemu czytelnikowi jak na przełomie lat zmieniał się człowiek i jak wpłynął na historie.

Tytuł jest kolorowy, co wyraźnie wskazuje, że jest on skierowany do dzieci. Język jest prosty, zwięzły i przestępny. Mapy obrazują co i gdzie wydarzyło się na świecie. U dołu strony znajduje się oś czasu, na której chronologicznie poukładano wydarzenia. Postacie wielkich przywódców, odkrywców czy słynnych osób są dobrze namalowane.

„Co gdzie kiedy. 100 stron historii świata” to książka z najważniejszymi faktami i ciekawostkami od epoki kamienia, aż do dzisiejszego przemysłowego świata high-tech. Wciągające informacje nie zalewają czytelnika, ale ogólnikowo nakreślają dany temat w konkretnych latach. Według mnie jest to mini wiedza w pigułce, która może się sprawdzić u starszych dzieci jako sprawdzian z lekcji historii.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.