Atlas przygód dinozaurów

Autor: Emily Hawkins
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 88
Wiek: 5+
Moja ocena: 4+/5

„Atlas przygód dinozaurów” jest prawdziwym skarbcem dla każdego młodego miłośnika prehistorycznych zwierząt, który zawiera 30 szczegółowo przedstawionych scen oraz mapy zmieniających się kontynentów i wykopalisk.

Na stronach atlasu młody czytelnik odkryje gady, które rządziły światem w okresie triasowym, jurajskim i kredowym, wraz z potworami głębinowymi oraz inną, niesamowitą fauną i florą.

Książka zabierze czytelnika w podróż przez sześć kontynentów, na których znajdziemy pogrupowane tam dinozaury.

Każda sekcja zaczyna się od infografiki – mapy eksplorowanego regionu, po której następuje bogata, szczegółowa, dwustronicowa rozkładówka przedstawiająca dinozaury, których skamieliny zostały tam odkryte.

Każde zwierzę ma swoją podwójną stronę, ułożoną w przystępny sposób z nagłówkiem i akapitem wstępnym. Paragrafy wprowadzające podają ważne fakty i dostarczają fascynujących informacji o różnych dinozaurach. Rysunki są duże, odważne i pięknie ubarwione. Wokół nich znajdują się dalsze fragmenty dodatkowych informacji, a także przydatna, powiększona mapa, która wskazuje danego dinozaura w jego krainie.

„Atlas przygód dinozaurów” to kompendium wiedzy o wymarłych gadach, o sposobie ich życia, a także o skamielinach. Ta lektura ma wszystko, czego mógłby sobie życzyć miłośnik dinozaurów lub początkujący paleontolog. Są tu niesamowite obrazy, fantastyczne fakty i mnóstwo informacji. Jest to znakomity tytuł dla każdego dziecka, które choćby nawet tylko przelotnie interesowało się dinozaurami. Książka została wydana w dużym formacie i z grubymi stronami, które pomieszczą niekończące się godziny eksploracji. Polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.