Dzień, w którym dziadek spalił czajnik

Autor: Marc-Uwe Kling
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 72
Wiek: 5+
Moja Ocena: 3-/5

„Dzień, w którym dziadek spalił czajnik” to książeczka w twardej oprawie wydana nakładem Wydawnictwa Debit, opowiadająca o zdarzeniu, jakie miało miejsce pewnego dnia latem.

Kto z nas nie zrobił kiedyś czegoś niemądrego? Błędy i wpadki są całkowicie ludzkie i nie mamy się czego wstydzić. Marc-Uwe Kling umiejętnie dociera do sedna w książce „Dzień, w którym dziadek spalił czajnik”. Po ostatniej aferze z Internetem popsutym przez babcię w poprzedniej książce tego autora, przyszła kolej na opisanie drugiego seniora. Za czasów młodzieńczych starszy pan nie posiadał czajnika elektrycznego. Niegdyś stawiało się imbryczek na palnik gazowy, żeby zaparzyć herbatę.

Tak się złożyło, że dziadkowie ponownie opiekują się swoimi wnukami podczas pewnego wakacyjnego popołudnia. Niedawno mama kupiła nowy czajnik elektryczny w stylu retro. Starszy mężczyzna postanowił sprawić przyjemność żonie i zaparzyć jej herbatę. Długo nie myśląc, postawił przedmiot na kuchence i odkręcił palnik, po czym opuścił pomieszczenie.

Chwilę potem zaalarmowani mieszkańcy w popłochu wybiegają na zewnątrz budynku. Okazało się, że dziadek zamiast włączyć czajnik do prądu, postawił go na palniku. Topniejący plastik wywołał czarny dym i toksyczny zapach. Spanikowany staruszek tłumaczy się tym, że czajnik wyglądem przypominał mu taki, jaki pamięta z czasów dzieciństwa i że się pomylił stawiając go na kuchence.

Całe to zamieszanie zmusiło domowników do wyjścia na zewnątrz, dzięki czemu następne kilka godzin spędzili oni na świeżym powietrzu, bawiąc się w różne gry, opowiadając sobie historyjki i nawet nocując w namiocie niedaleko domu.

Niestety, tak jak w „Dzień, w którym babcia popsuła internet” i tutaj doczepię się do użytego w tekście słownictwa. Być może cała ta historia o czajniku będzie dla większości z Was komedią sensacyjną, niestety dla nas straciła gwiazdkę za użycie brzydkiego wyrazu

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.