Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt

Autor: Ico Romero Reyes
Wydawnictwo: Kropka
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja ocena: 5+/5

„Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt” to książka napisana przez Ico Romero Reyes w czasie lockdownu z powodu pandemii Covid-19 w 2020 i jest dedykowana wszystkim dzieciom, które musiały spędzać wieczność zamknięte w czterech ścianach.

Stworzenia z całego królestwa zwierząt dzierżą tajemniczą broń, która jest kluczem do ich przetrwania: truciznę! Te wyrafinowane mikstury zostały zaprojektowane z precyzją, aby przeciwstawić się drapieżnikom lub ujarzmić zdobycz. Wielkookie, puszyste stworki ze śmiertelnym ugryzieniem; maleńkie, krzykliwe ośmiornice, które mogą zabić w ciągu kilku minut; złowrogie pająki, węże i skorpiony… to tylko garstka opisanych zwierząt.

Już od pierwszych stron młody czytelnik zapoznaje się z pojęciami, które pomogą mu zostać prawdziwym specjalistą od trucizn i jadów. Następnie będzie odkrywał mrożącą krew w żyłach kolekcję toksycznych zwierząt i pozna ich zdumiewające strategie, których używają do dostarczania jadu i trucizny. Będzie świadkiem walki na śmierci i życie tarantuli z osą z rodzaju Pepsis. Pozna jak wygląda typowy dzień toksykologa, jak powstaje antidotum oraz sprawdzi nabytą wiedzę o jadzie w grze „Zdrowy, chory czy martwy?”.

„Jad. Toksyczne substancje w świecie zwierząt” to najnowsza publikacja wydana nakładem Kropka dla miłośników przyrody i żądnych wiedzy czytelników. Sporo ciekawostek podanych jest tutaj prostym językiem, a całość ubrana jest w kolorową szatę graficzną. Ta niesamowita kolekcja zwierząt pozwala odkryć ich niesamowite trujące strategie. Bardzo ciekawa, edukacyjna i pomocna książka nie tylko na lekcjach biologii. Gorąco polecam jej przeczytanie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.