Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności

Autor: Carl Wilkinson
Wydawnictwo: Znak Emotkom
Liczba stron: 64
Wiek: 8+
Moja ocena: 5/5


„Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności” to zbiór teorii tytułowego bohatera, skondensowany do niewielkiej, pięknie zilustrowanej książki. Tytuł obejmuje to, co było znane z różnych zjawisk, takich jak światło, przestrzeń i grawitacja przed czasami Einsteina i co ostatecznie zostało opisane dzięki jego pracy w dziedzinie fizyki.

W książce Carl Wilkinson wymownie pokazuje, jak Einstein doszedł do napisania najsłynniejszego równania w historii, które na zawsze zmieniło świat.
Jego poglądy na wszystko, od maleńkich atomów po światło odległych gwiazd, zrewolucjonizowały naukę i sprawiły, że spojrzeliśmy na wszechświat inaczej.

Sławny fizyk stał się także jednym z pierwszych globalnych celebrytów, a jego niezwykła, buntownicza osobowość rzuciła wyzwanie temu, jak ludzie na całym świecie myśleli o sobie i planecie, na której wszyscy żyjemy.

Lektura podzielona jest na 10 niewielkich rozdziałów, z których każdy jest bogato zilustrowany przez Jamesa Westona-Lewisa i prowadzi czytelnika przez idee Einsteina, które ostatecznie doprowadziły do jednej z najsłynniejszych teorii XX wieku.

Napisana w zajmujący sposób „Teoria względności Alberta Einsteina” działa wystarczająco jako podręcznik dla dorosłych i dzieci, ale czasami zawiera też dość złożone sformułowania.

Przede wszystkim jest to książka, którą można przekartkować, podziwiać jej całostronicowe obrazy statków kosmicznych, pryzmaty, tęcze, superszybkie pociągi, zegarki, zakrzywione promienie światła, ciężkie planety, gwiazdy-duchy itp.

„Myśli, które zmieniły świat. Albert Einstein. Teoria względności” to odważny, piękny i przystępny przewodnik o najbardziej przełomowych teoriach w historii ludzkości. Publikacja przeznaczona jest dla dzieci w wieku 8+. Została stworzona, aby pobudzić wyobraźnię i zainteresowanie młodych czytelników, jednocześnie sprawiając, że nauka nauk ścisłych jest przyjemna i ekscytująca. Myślę, że ilustracje Jamesa Westona-Lewisa przynoszą wiele korzyści historii, ponieważ dostarczają kontekstu tekstowi, a tym samym pomagają czytelnikowi lepiej zrozumieć teorię.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.