Cała prawda o starych ludziach

Autor: Elina Ellis
Wydawnictwo: Adamada
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja ocena: 4+/5

„Cała prawda o starych ludziach” to humorystyczna i niezmiernie optymistyczna książka, która łamie stereotypy i pokazuje, że wiek to tylko stan umysłu.

Okładka z dzieckiem, psem, babcią i dziadkiem skaczącymi boso na trampolinie mówi wszystko. W tym doskonałym mariażu tekstu i ilustracji każdy rozdział obala kolejny mit o starości.

Mały chłopiec zaczyna od pokazania portretów swoich dziadków, mówiąc, że są naprawdę starzy, mają pomarszczone twarze, śmieszne zęby i niewiele włosów. Następnie mały bohater przegląda listę dziwnych rzeczy, które słyszał o starych ludziach, pokazując, że to po prostu nie pasuje do jego własnych dziadków.

Ilustracje wykonane piórem, atramentem i gwaszem, przedstawiają niską, okrągłą babcię w czerwonej sukience i butach oraz wysokiego, chudego, łysiejącego dziadka z szelkami i muszką, podczas gdy niski, krępy chłopczyk zdaje się faworyzować babcię.

W opowieści użyto stwierdzeń i przymiotników o seniorach, typu: powolni, niezdarni, nie wygięci, że boją się nowych rzeczy itp. Następnie każde zdjęcie pokazuje dziadków robiących coś przeciwnego do tego, co początkowo o nich mówiono, a potem historia kończy się pozytywną nutą: dziadkowie są niezwykli.

„Cała prawda o starych ludziach” to książka, która nie tylko celebruje związek między wnukami a dziadkami, ale także świętuje wzajemne relacje. Prosta, zabawna fabuła sprawia, że jest to idealna lektura do czytania na głos dla współczesnych rodzin oraz do wspólnego dzielenia się.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.