I ty możesz zmienić świat

Autor: Karolina Grabarczyk
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 96
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„I ty możesz zmienić świat” to bardzo inspirująca lektura dla najmłodszych o dzieciach, które dzięki wytrwałości pokazały, że mimo przeciwności warto walczyć o swoje prawa i pomagać innym.

Karolina Grabarczyk zestawiła ze sobą historie 42 dzieci pochodzących z różnych czasów i odmiennych części globu. Każda postać jest krótko i zwięźle opisana, ogranicza się do sedna przekazu i do najważniejszych rzeczy, jakich dokonała dana osoba. Natomiast każdy z bohaterów został przepięknie sportretowany przez Nikę Jaworowską.

Książka dotyka kwestii wojen oraz przemocy stosowanej wobec najmłodszych. Jedni walczą o prawa słabszych, chorych, poszkodowanych w wojnie; inni wynajdują udogodnienia czy sposoby leczenia chorób beznadziejnych. Inni ratują poszkodowanych i stają w obronie praw dzieci. Mimo młodego wieku sprzeciwiają się ludziom, którzy wyrządzają innym krzywdę. Nie godzą się na choroby, na nierówny dostęp do edukacji, na biedę i wykorzystywanie innych. Wszyscy na stronach publikacji pokazali, że mimo przeciwności warto walczyć o swoje prawa i pomagać innym.

„I ty możesz zmienić świat” zawiera prawdziwe historie dzieci z różnych zakątków naszej planety, którym przyświeca jeden wspólny cel – sprawienie, by świat stał się lepszym miejscem dla każdego z nas. Tytuł wydany jest w trwałej oprawie i w przyzwoitej cenie. Książka bez wątpienia wyczula, uwrażliwia i motywuje do działania. Jest watra przeczytania nie tylko przez młodych czytelników – myślę, że dorośli także znajdą tutaj sporo ciekawej treści. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.