Zabawne życie zwierząt domowych

Autor: James Campbell
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 240
Wiek: 5+
Moja ocena: 4/5

„Zabawne życie zwierząt domowych” to lektura z oburzającymi faktami, przezabawnymi dowcipami i genialnymi historiami o zwierzętach domowych, autorze i wielu innych rzeczach.

James Campbell umieścił tu mnóstwo zabawnych ciekawostek okraszonych dużą dawką absurdu. Często odwołuje się do śmiesznych wątków ze świata kultury oraz własnych doświadczeń z realnymi lub wymyślonymi zwierzakami domowymi. Już na początku stwierdza, że „nie jest to normalna książka” – jakże prawdziwie! Wyjaśnia, do kogo jest skierowana i jak można ją czytać, że nie ma żadnych zasad dotyczących kolejności rozdziałów. Autor sugeruje nawet 861 000 sposobów na czytanie publikacji. Na większości stron można znaleźć drogowskazy, które podpowiadają jaką stronę poznać w następnej kolejności.

Książka składa się z nietypowo napisanych krótkich rozdziałów dotyczących domowych pupili. Opisy są krótkie, zwięzłe, znajduje się w nich wiele wyróżnień i pogrubień, a całość opatrzona jest licznymi, zabawnymi rysunkami i dymkami. James Campbell umieścił tu mnóstwo zabawnych ciekawostek okraszonych dużą dawką absurdu. Często odwołuje się do śmiesznych wątków ze świata kultury oraz własnych doświadczeń z realnymi lub wymyślonymi zwierzakami domowymi.

Czego jeszcze dowiemy się z lektury? Choćby tego, w jaki sposób dziecko może namówić rodzica na własne zwierzątko. Poznamy tu wymyślone rodzaje kotów i psów. Przeczytamy o kuwetach, obsikiwaniu słupów, zabawach z pupilem, o tym, co zwierzaki lubią, a czego lepiej nie próbować. Dowiemy się także o bezpiecznych i niezwykle etycznych eksperymentach, które można przeprowadzić na zwierzętach. Większość informacji jest niepraktyczna, ale jednocześnie uświadamia najmłodszym z czym wiąże się posiadanie własnego zwierzaka i opieka nad nim.

„Zabawne życie zwierząt domowych” od Wydawnictwa Wilga jest tytułem z ciekawą wiedzą, przedstawioną w prosty i zabawny sposób. To mieszanka prawdziwych i zmyślonych faktów na temat zwierząt domowych z fantastycznymi ilustracjami Roba Jonesa.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.