O księciu, który dostał kosza

Autor: Palet i Puig Jordi
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 72
Wiek: 3+
Moja ocena: 4+/5

„O księciu, który dostał kosza” to interaktywna publikacja do czytania, słuchania, oglądania, rysowania, wycinania, przyklejania, wyobrażania sobie i marzenia.

Zawsze mówiono dzieciom, że opowieści o książętach i księżniczkach kończą się tak, że żyli długo i szczęśliwie, ale wcale tak nie musi być, ponieważ zdarzają się książęta, którym nic się nie udaje, i księżniczki, które zamiast „tak” mówią „nie”. Na stronach tej książki ukryły się takie właśnie historie, w których nic nie jest tym, czym się wydaje.

Lektura skrywa w sobie aż 5 krótkich bajek dla dzieci. Każda z opowieści ukazuje nam księcia w jego podróży w poszukiwaniu księżniczki do małżeństwa. Ale prawda jest taka, że nie ma on wielkiego szczęścia.

Tytułowy bohater rozpoczyna swoją wędrówkę w poszukiwaniu wybranki w zamku, w którym wszyscy spali od wielu lat. Ujrzawszy urodziwą młodą damę, wybudził ją okrzykiem „Kukuryku”. Zaskoczona królewna musiała pilnie wybrać się do toalety i wcale nie była zainteresowana oświadczynami młodego mężczyzny. Smutny książę dosiadł swojego konia i odjechał.

Następnym przystankiem była wieża z młodą panną, posiadaczką długiego warkocza. Piękne, gęste i mocne włosy stały się zachętą dla księcia do wspinaczki i ujrzenia dziewczyny, która niestety odmówiła zamążpójścia, ponieważ książę sprawił jej ból, ciągnąc ją za kitę.

Zdesperowany kawaler szukał wszędzie królewny, która chciałaby go poślubić. Jednak zmęczony powrócił do swojego zamku i doszedł do wniosku, że szuka delikatnej osóbki na żonę. Niespodziewanie u progu drzwi stanęła niewiasta, która się zgubiła. Książę postanawia wystawić ją na próbę, aby sprawdzić, czy jest najdelikatniejszą księżniczką, której szuka.

Niestety po raz kolejny wybranka okazała się niewłaściwą kandydatką. Oszołomiony swoim okropnym pechem, młodzieniec udaje się na spacer do lasu i się gubi. Spotyka zaczarowaną księżniczkę… tak delikatną, że postanawia ją obudzić… ale przeraża go pojawienie się jej 14.
towarzyszy. Książę ucieka tak szybko, że nawet nie wie, że budzi piękną istotę, a ona byłaby zachwycona, wiedząc, kto ją uratował.

Wreszcie biedak odnajduje swoją miłość życia w sposób, którego najmniej można się było spodziewać, ale to… młody czytelnik będzie mógł odkryć między stronami księgi, do której zapraszam.

„O księciu, który dostał kosza” to publikacja z serii „kreatywne opowieści” ukazana nakładem Wydawnictwa Jedność dla dzieci. Tytuł wyróżnia się spośród innych rozszerzoną rzeczywistością, która otwiera przed młodymi odbiorcami świat dźwięków i ruchomych obrazów. To sprawia, że każda jej strona staje się niezapomnianą przygodą. W lekturze znajdują się również elementy do kolorowania, obrazki do wycięcia i naklejenia. Tutaj dziecko może mieć swój udział w tworzeniu szaty graficznej opowiadań i stworzyć unikatowy egzemplarz. Na stronach książki czytelnik zobaczy rzeczy, które wyjdą automatycznie i będzie słuchać muzyki bez konieczności robienia czegokolwiek, ale jeśli zobaczy małą niebieską gwiazdkę, oznacza to, że może wchodzić w interakcje. Wystarczy dotknąć obiektu znajdującego się pod lub bezpośrednio na małej gwieździe, aby zobaczyć, co się dzieje, oglądać żaby tańczące przy dźwiękach muzyki lub pomóc księciu wspiąć się po drabinie balowej, aby uratować ukochaną. To interaktywny tytuł, który zaprasza wszystkie dzieci do świata, w którym może wydarzyć się wszystko, a nawet jeszcze więcej…

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.