Polska. Na tropie historii. Kapitan Nauka

Autor: Sebastian Adamkiewicz
Wydawnictwo: Edgard
Liczba stron: 32
Wiek: 5+
Moja ocena: 4+/5

„Polska. Na tropie historii. Kapitan Nauka” to obrazkowa historia naszego kraju. Ta edukacyjna i nietuzinkowa publikacja zachęca czytelników do zgłębiania wiedzy o każdej z przedstawionych epok.

Na niespełna 30 stronach, autor stworzył 12 barwnych, panoramicznych ilustracji, przedstawiających codzienne życie mieszkańców Polski w różnych epokach historycznych. Przygodę rozpoczynają czasy Piastów, a kończy historia Polski po II Wojnie Światowej. Wszystko dopełniają kolorowe, pełne detali ilustracje pobudzające wyobraźnię, ożywiając tym samym przeszłość.

Każda plansza oferuje czytelnikom dodatkową zabawę – mogą szukać ukrytych przedmiotów lub porównywać ilustracje. Wszystkie strony opatrzone są krótkim tekstem z najważniejszymi informacjami o danym okresie. Ale to nie koniec niespodzianek. W tej historycznej podróży dzieciom towarzyszy wyjątkowy audioprzewodnik, możliwy do ściągnięcia za pomocą unikalnego kodu. Opowieści do każdej z 12 scen (do pobrania w formie mp3 na stronie www.KapitanNauka.pl) pomagają uporządkować wiedzę i przyswajać ją w najbardziej naturalny i intuicyjny sposób. Tutaj lektor zachęca też dzieci do wyszukiwania przedmiotów i postaci.

„Polska. Na tropie historii. Kapitan Nauka” to tytuł do czytania, słuchania i oglądania. Jest to interaktywna książka dla dzieci spostrzegawczych i ciekawych historii Polski. Ciekawym dodatkiem są opowieści przewodnika na mp3, które wprowadzają w przedstawione wydarzenia w ciekawy sposób. Ta ciekawa forma nauki może przybliżyć najmłodszym trudne i zawiłe okresy historyczne, a przede wszystkim umilić i ułatwić im zdobywanie wiedzy. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.