Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów

Autor: Emanuelle Figueras
Wydawnictwo: Kropka
Liczba stron: 32
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów” to nowość od Wydawnictwa Kropka, która przybliży czytelnikom proekologiczne zasady dbania o naszą planetę i żywe istoty na niej mieszkające.

Niniejsza publikacja poprzez serię pytań próbuje rozszyfrować wpływ, jaki proste codzienne czynności mogą mieć wpływ na przyrodę. Każda rozkładówka ma zaskakujący tytuł, który rozwija proste i jasne wyjaśnienie danego zagadnienia. Takim łatwo zrozumiałym przykładem jest choćby ustęp ze spłuczką i toaleta sucha, zasypana wiórami – to bardzo przekonujące w demonstrowaniu różnicy we wpływie na planetę. Jaki jest związek między pastą do zębów a wylesianiem lub orangutanem? To olej palmowy. Bez pesymizmu i lekcji moralnych, wspaniałe ilustracje oraz mocny tekst zachęcają do towarzyszenia jaskółkom w ich wędrówce, lub do zrozumienia, jak dane internetowe przepływają przez oceany, a nawet i do odkrycia co dzieje się ze złotą rybką wypuszczoną do rzeki.

Na końcu lektury znajduje się słowniczek wyjaśniający niektóre zagadnienia.

„Dlaczego orangutany nie lubią pasty do zębów” to tytuł, który wprowadza różne tematy wpływu człowieka na przyrodę. Ta niezwykła książka opowiada o konsekwencjach naszych działań i ich wpływie na planetę. Dla młodych czytelników będzie to także idealne wprowadzenie do ekologii, aby udowodnić, że wszystko jest ze sobą powiązane. Zrozumiały tekst, mądrość płynąca na stronach i kolorowe ilustracje zamknięte w twardej oprawie. Polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.