Archeokids

Autor: Elisabetta Giorgi
Wydawnictwo: Levyz Books
Liczba stron: 104
Wiek: 6+
Moja ocena: 4+/5

„Archeokids” to kreatywny tytuł dla młodego archeologa, który w wesoły sposób wprowadza dzieci w świat nauki.

Od pracy w terenie po wystawy w muzeum, przechodząc przez słynne odkrycia stanowisk archeologicznych (Pompeje, Troja, Machu Picchu, jaskinie Lascaux), grupa młodych i pełnych pasji archeologów opracowała wiele zabawnych zajęć, aby przedstawić jeden z najbardziej fascynujących zawodów w historii.

Czym jest archeologia? Jak zostać archeologiem? Gdzie i jak kopać? Czym jest warstwa archeologiczna? Jak kwestionuje się znaleziska? Przede wszystkim warto pamiętać, że zadaniem archeologii jest rekonstrukcja przeszłości człowieka poprzez badanie źródeł materialnych, czyli analizę pozostałości budowli, śladów i przedmiotów wykonanych z najróżniejszych materiałów.

Niniejszy podręcznik ma na celu próbę wytłumaczenia maluchom, czym naprawdę zajmuje się archeolog. Młody czytelnik dowie się, że praca archeologa jest bardzo ciężka, wymaga sporej odporności fizycznej i dużej miłości do tego, co się robi.

Publikacja wzbogacona jest jasnymi ilustracjami, kilkoma małymi, zagadkowymi grami oraz mnóstwem eksperymentów. W środku znajdują się także polskie wykopaliska z mapką najważniejszych stanowisk archeologicznych oraz informacją, co zrobić, gdy odkryjemy jakieś nowe skamieliny.

„Archeokids” to podręczny i kolorowy tytuł, napisany przez pięciu archeologów, którzy uwielbiają opowiadać dzieciom o archeologii, zilustrowany przez Stefano Tognettiego. Jeśli w Waszych dzieciach jest miłość do historii i ciekawość otaczającego nas świata, uważam, że ta książka będzie dla nich bardziej niż odpowiednim prezentem, tym bardziej latem, kiedy na wakacjach najmłodsi odwiedzają nowe miejsca. Polecam wszystkim dzieciom, które chcą założyć soczewki archeologiczne i zacząć odkrywać historie, które kryją się we wszystkim, co je otacza!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.