Weź wyhamuj! Powiedz STOP podstępnym uzależnieniom

„Weź wyhamuj! Powiedz STOP podstępnym uzależnieniom” to już trzecia część z serii „#S.O.S.”, która ma na celu pokazać dzieciom, jak ważny jest umiar i że w razie potrzeby mogą liczyć na pomoc osoby dorosłej.

Łukasz to młody chłopiec, który kocha piłkę nożną. Jego zapał do sportu zapoczątkował tata, który marzył, aby syn został najlepszym obrońcą w historii. Niebawem miały się odbyć testy kwalifikacyjne do drużyny, do której Łukasz pragnął się dostać. Doskonale wiedział, jakie warunki musi spełniać każdy uczestnik. Od tego czasu chłopiec dostał obsesji na punkcie footballu.

Główny bohater postanowił poprawić swoje wyniki. Skrupulatnie wyeliminował produkty żywieniowe i rygorystycznie kontrolował swoją dietę. Następnie zajął się ćwiczeniem formy ciała, kosztem, chociażby spotykania się z przyjaciółmi i drastycznym opuszczeniem się w nauce.

Marzenie zostania piłkarzem w szkolnej drużynie doprowadziło Łukasza do uzależnienia, którego nie potrafił opanować. Co więcej, nie umiał postawić sobie żadnych granic w dążeniu do upragnionego celu.

W dniu egzaminu chłopiec był w kiepskim stanie fizycznym. Czuł się słabo i miał problemy żołądkowe. Pomimo jego determinacji, nie udało się ukończyć testów. Musiał jechać do szpitala, gdyż nie miał siły podnieść się z ziemi w trakcie ćwiczeń. Koniec końców, sportowiec dostał się do drużyny, ale także od tego czasu zaczął odwiedzać psychologa dziecięcego, który objaśniał mu, czym są uzależnienia.

„Weź wyhamuj! Powiedz STOP podstępnym uzależnieniom” to ważna, mądra i potrzebna książka na rynku wydawniczym. Celem przewodnim publikacji jest uzmysłowienie młodym czytelnikom, że nawet pozytywna czynność, w tym wypadku trening przygotowujący do przyjęcia chłopca do zespołu piłkarskiego, może przerodzić się w uzależnienie wpływające na jego życie codzienne. Tytuł otwiera dyskusję z dzieckiem na temat złych nawyków, otwiera nasze oczy na wiele problemów, ostrzega, ale jednocześnie daje nadzieję i uczy wytrwałości w działaniu. Bądźmy zatem czujni i chrońmy naszych podopiecznych, dając im poczucie, że mogą liczyć na naszą pomoc! Gorąco polecam.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.