Matematyka jakie to proste!

Autor: Carol Vorderman
Wydawnictwo: Arkady
Liczba stron: 264
Wiek: 7+
Moja Ocena: 5+/5

Pamiętacie „Dorastanie jakie to proste!”, które ostatnio pokazywałam Wam na blogu? Dzisiaj będzie o Królowej Nauk, czyli „Matematyka jakie to proste!”.

Ten obszerny poradnik z atrakcyjnym stylem ilustracyjnym posiada wiele zagadnień, począwszy od podstawowej arytmetyki, po bardziej wymagające tematy, takie jak statystyka, geometria, czy algebra.

Studiowanie matematyki jest często źródłem wielkiego niepokoju dla dzieci i młodzieży. Okazuje się to również kłopotliwe dla rodziców, ponieważ wielu przypomina sobie własne zmagania z tym tematem i czuje się zagubiona, gdy po latach próbuje pomóc swojemu potomstwu.

W tej książce każdy aspekt matematyki jest wyjaśniony w łatwo zrozumiałym języku, aby dorośli i dzieci mogli wspólnie zająć się tematem. Podchwytliwe koncepcje są badane i analizowane krok po kroku, tak aby nawet najbardziej zniechęcona do matematyki osoba była w stanie z pewnością podejść do złożonych problemów.

Książka została podzielona na 6 rozdziałów: liczby, algebra, geometria, trygonometria, statystyka i prawdopodobieństwo. Taki układ jest bardzo wygodny zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Wszystkie tematy ułożone są w kolejności zdobywania wiadomości matematycznych przez dziecko na każdym poziomie nauki. Następnie młody czytelnik interpretuje i przetwarza informacje tekstowe, łączy je z tematem, zadaniem do rozwiązania, rozumie i interpretuje odpowiednie pojęcia matematyczne. Co więcej, na podstawie rysunku i prostego zapisu symbolicznego przeprowadza rozumowanie składające się z niewielkiej liczby kroków, ustala kolejność czynności (w tym obliczeń) prowadzących do rozwiązania danego problemu i uczy się wyciągnąć wnioski z informacji podanych w różnej postaci w książce.

„Matematyka jakie to proste!” to kompendium wiedzy matematycznej dla uczniów na poziomie szkoły podstawowej, gimnazjalnej, a także ponadgimnazjalnej. Szkoda, że wydawca nie wydał publikacji w twardej oprawie. Miękka obudowa naraża rogi na zniszczenia. Do reszty doczepić się nie mogę. Ten tytuł to ogromna pomoc szkolna dla każdego, ucznia, nauczyciela i rodzica! Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.