Jego wysokość mózg

Autor: Mieczysław Śmiałek
Wydawnictwo: Multico
Liczba stron: 96
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Jego wysokość mózg” to popularnonaukowa pozycja dla ciekawskich czytelników, którzy chcą poznać najważniejszy ludzki organ i zabłysnąć wśród znajomych.

Książka jest wydana w twardej oprawie i na dobrej jakości papierze dzięki Wydawnictwu Multico. Młody czytelnik zalany będzie tutaj wyczerpującymi tematami, które dotyczą mózgu.

45 pytań, jakie postawili autorzy są zdumiewające i niezwykle interesujące. Każda podwójna rozkładówka skupia się na jednym temacie, a do tego w jasny sposób odpowiada na konkretne zagadnienie. Jedne z pierwszych wątków dotyczą samego mózgu i jego budowy – z czego jest zbudowany i jakie ma funkcje. Następnie zagłębimy się jeszcze bardziej, aby odkryć niesamowite zastosowanie poszczególnych części mózgu.

W trakcie czytania poznamy kilka przykładów porównania ludzkiego organu do zwierzęcego, będą przedstawione terapie lecznicze mózgu, ale i przeczytamy ciekawostki np. dlaczego podczas operacji podawana jest narkoza, która półkula jest u ciebie dominująca, czy też jakimi drogami biegną skojarzenia.

Co ciekawe, autorzy przytoczyli sporo przykładów wziętych z życia, które pomogą zrozumieć młodym czytelnikom każde omawiane zagadnienie. Wiele ważnych informacji zostało przedstawionych w formie ilustracji, wszystko po to, aby jeszcze uprościć to, co pisarze mieli na myśli.

„Jego wysokość mózg” to starannie wydana publikacja, która w przystępny sposób zachęca dzieci do jej przeczytania. Mnóstwo ważnych wiadomości jest napisane w łatwy sposób i co ważne, nie zanudza czytelnika naukowym słownictwem. Może nie jest to poczytajka do snu, ale to wartościowa pozycja, która otwiera oczy i pobudza omawiany organ. To mądry tytuł dla dzieci, przydatny w szkole i wśród znajomych. Spoko ciekawostek i przykładów autentycznych osób, których dotyczy omawiany temat, dodaje książce dodatkowe walory edukacyjne. Gorąco polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.