Wojny

Autor: Boguś Janiszewski
Wydawnictwo: Albus
Liczba stron: 64
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5+/5

„Wojny” to kolejna po „Murach” i „Rewolucjach” książka twórczego duetu Bogusia Janiszewskiego i Maxa Skorwidera. W prosty sposób opowiadają oni o złożonych i ważnych zmianach w naszej historii oraz ich konsekwencjach.

Bardzo lubimy książki powyższych twórców, poruszają oni ważne tematy i zaciekawiają swoją pracą. Treści Bogusia Janiszewskiego są przystępne, łatwe do czytania i bardzo wciągające. Natomiast za oprawą graficzną stoi Max Skorwider, którego prace wzbudzają w nas wielki podziw. Jego rysunki świetnie współpracują z tekstem, są dopasowane kolorystycznie do poruszanego zagadnienia i mają charakterystyczną kreskę.

Dzisiejszy tytuł przedstawia młodym czytelnikom wojny krwawe, jak i bezkrwawe, te, które skończyły się sukcesem i zmieniły świat na lepszy, jak również te, które lepiej, żeby nigdy się nie wydarzyły. Na kartach publikacji przeczytamy o Wojnie na Ukrainie, I Wojnie Światowej, Wojnie Trojańskiej, Wojnie Zimnej i Domowej. Znajdziemy tutaj także inne konflikty zbrojne, np. atak na WTC, konflikty gangów i kibiców futbolowych oraz wojny z narkotykami. Będzie mowa o bitwach mrówek i o zwierzętach, które brały udział w działaniach wojennych. Dowiemy się co nieco o wojnie pokoleń, cyberwojnie i wojnie hybrydowej. Nie zabraknie walki z wirusem, tradycyjnej zabawy pomidorowej odbywającej się w Hiszpanii, czy bójki w grze paintball.

Publikacja przestawia 23 wojny, opisuje ich przebieg i niektóre postacie, które wpłynęły na bieg historii oraz przytacza fakty historyczne. Każdemu wydarzeniu poświęcona jest podwójna rozkładówka opatrzona metryczką zawierającą informacje: kiedy miała miejsce, jaki był jej zakres i konsekwencje.

„Wojny” to edukacyjna, pouczająca i ciekawa pozycja na rynku wydawniczym. Zastanawiam się, czym jeszcze zaskoczy nas Boguś Janiszewski i Max Skorwider. Niedługo pokażę Wam kolejną cześć z serii „To, o czym dorośli Ci nie mówią. Sex”. Bardzo ciekawi mnie jak podeszli do tego tematu.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.