Zero Waste napraw, oddaj, wykorzystaj, żeby ziemia była czysta

Autor: Megan Anderson
Wydawnictwo: Studio Koloru
Liczba stron: 22
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4+/5

„Zero Waste napraw, oddaj, wykorzystaj, żeby ziemia była czysta” to ważny i mądry tytuł, który przypomina, że warto zwracać uwagę na to, co kupujemy i jak gospodarujemy nabytymi rzeczami, dając przykład młodszemu pokoleniu.

„Zmieniamy świat” to seria książek przeznaczonych dla młodych czytników, które zachęcają do kreatywnej zabawy, jednocześnie badając palące, globalne problemy w pozytywny, podnoszący na duchu sposób.

Zero waste niekoniecznie oznacza całkowite wyeliminowanie śmieci, ale bardziej chodzi o zmianę sposobu, w jaki postrzegamy otaczający nas świat, jak konsumujemy i jak myślimy o marnotrawstwie. Chodzi o dokonywanie lepszych wyborów, kiedy tylko możemy, i pracę nad zmniejszeniem naszego ogólnego wpływu na planetę, poprzez redukcję ilości opakowań i jednorazowych tworzyw sztucznych, które wprowadzamy do naszego życia.

Publikacja podkreśla pozytywną stronę dokonywania bardziej etycznych wyborów, jeśli chodzi o marnotrawstwo. Od kompostowania i recyklingu po kupowanie nagiej żywności i uprawę warzyw, styl życia bez odpadów.

„Zero Waste napraw, oddaj, wykorzystaj, żeby ziemia była czysta” pomaga dzieciom zrozumieć świat, w którym funkcjonują i inspiruje je do życia w bardziej zrównoważony sposób. Ze wszystkich problemów środowiskowych, z którymi się borykamy, śmieci są najłatwiejsze do zrozumienia, ponieważ są bardzo wizualne, podczas gdy wiele innych problemów jest bardziej abstrakcyjnych. Ta książka nie jest rozwiązaniem problemów świata, ale bardzo dobrym miejscem do rozpoczęcia. Miłe dla oka rysunki i przystępnie napisany tekst wywiera na czytającym jeszcze większą chęć zawalczenia o lepszą i czystszą planetę. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.