Fakty o tatusiach

Autor: Oskar Kroon
Wydawnictwo: Filia
Liczba stron: 28
Wiek: 4+
Moja ocena: 4/5

„Fakty o tatusiach” to książka obrazująca współczesnego ojca, który zarówno pracuje, jak i zajmuje się swoją pociechą.

Cała historia opowiedziana jest z perspektywy małej dziewczynki, która bada dorosłego, jego reakcje i przyzwyczajenia. Od pierwszych stron obserwujemy zachowanie ojca i córki. Początkowo widzimy mężczyznę, jeszcze dosypiającego w łóżku i rozentuzjazmowane dziecko w przebraniu pieska. Za chwilę obserwujemy zachowanie przy stole i razem z bohaterami śpieszymy w kierunku przedszkola. Kiedy dziewczynka spędza miło czas na zajęciach, jej tata pracuje w biurze i chociaż nie są teraz razem, łączy ich niewidzialny sznurek.

Narratorka przedstawia czytelnikom same dobre opinie o tatusiach, którzy potrafią wszystko to, co mama. Chodzą do sklepów, wykonują obowiązku w domu i zajmują się dziećmi na placach zabaw. Bo kiedy nie ma w domu kobiety, to właśnie na nich ciąży cały obowiązek domowy i edukacyjny. I choć czasem mogą być niezdarni lub zagubieni, to kiedy przychodzi czas wieczornego odpoczynku, oni wykonują swoją zaległą pracę.

„Fakty o tatusiach” to sympatyczna książeczka dla młodych odbiorców, obrazująca badania terenowe nad ojcami z perspektywy dziecka. Podobała mi się fabuła i zgodzę się, że kiedy w nadzorze nie ma kobiety, to przewodniczącym w obowiązkach jest ojciec. Prawie widzę tatę Adasia w całej tej historii i wiem też, że kiedy mnie nie ma, mogę na nim polegać. Polecam tytuł dzieciom od 3 roku życia do wspólnego przeczytania ze swoim tatusiem.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.