Wisła

Autor: Joanna Angiel
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 64
Wiek: 6+
Moja Ocena: 4+/5

„Wisła” to publikacja wyjęta spod ręki Joanny Angiel, ukazana dzięki Wydawnictwu Zielona Sowa, która zabierze małe i duże dzieci na wspaniałą wędrówkę „palcem po mapie” Polski.

Tytułowa bohaterka to najdłuższa rzeka w Polsce, o zróżnicowanej faunie i florze. Związane z nią są legendy, jest traktowana jako symbol naszego kraju, a przede wszystkim to królowa polskich rzek.

Tytuł podzielony jest na 30 rozdziałów, a w każdym z nich młody czytelnik znajdzie zaskakujące ciekawostki i sporo faktów dotyczących Wisły. Autorka porusza w książce rozmaite tematy, takie jak przyrodnicze oblicza Wisły, porty, mosty i promy, ginące zawody związane z tą rzeką, a także wspomina o teraźniejszości i snuje domysły na temat jej przyszłości.

„Wisła” to lektura o walorach edukacyjnych, która pozwala dzieciom poznać najbardziej znaną polską rzekę. Książka wydana jest w twardej oprawie i na dobrej jakości papierze, wiec może posłużyć jak piękny prezent małemu przyrodnikowi. Dobrze przedstawione rysunki współgrają z tekstem, a zakres wiedzy obejmuje wszystko, co związane jest z otoczeniem Wisły.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.