Bajka na końcu świata 2. Opuszczony dom

Autor: Marcin Podolec
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Liczba stron: 64
Wiek: 5+
Moja ocena: 4+/5

„Bajka na końcu świata 2. Opuszczony dom” to postapokaliptyczna powieść graficzna dla najmłodszych, obrazująca wędrówkę w poszukiwaniu rodziny.

W tej części młodzi czytelnicy dowiadują się jak Wiktoria i jej piesek Bajka znalazły się w świecie zniszczonym przez potężny kataklizm. Historia czworonoga jest smutna, albowiem widzimy, że dość długo przesiadywał w schronisku dla zwierząt.

W każdą sobotę odbywały się adopcje zwierząt i Bajka wiernie czekała na swoją kolej dołączenia do nowej rodziny. Pewnej soboty podczas wizyty ludzi Bajka nie została wybrana i chwilę potem doszło do katastrofy obsunięcia się ziemi, do której suczka wleciała.

Natomiast historia Wiktorii miała inny przebieg. Na spacerze w parku dziewczynka i towarzyszący jej tata poczuli trzęsienie ziemi. To doprowadziło do wielkiej przepaści, w której Wiktoria zsunęła się na samo dno. Niestety ojciec nie zdążył podać jej ręki i tak oto ich drogi się rozdzieliły.

„Bajka na końcu świata 2. Opuszczony dom” to ciekawie napisany, szybki w odbiorze komiks z sympatyczną historią, opowiadający o poszukiwaniu nadziei, bliskich i domu. Niebawem kolejne części na blogu, do których serdecznie zapraszam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.