Matka Teresa

Autor: Maria Isabel Sanchez Vegara
Wydawnictwo: Smart Books
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja ocena: 4+/5

„Matka Teresa” to książeczka, która przedstawia krótką biografię, wyjaśniającą, jak dziecko o imieniu Agnes, urodzone w Macedonii, stało się Matką Teresą, zakonnicą, której praca doprowadziła ją do świętości.

Tekst i ilustracje przedstawiają Agnes jako dziecko wychowane w wierze rzymskokatolickiej w Macedonii. Jej rodzice pomagali innym i zapraszali ich do swojego domu. Gdy Agnes miała 12 lat, miała powołanie, ale jej matka kazała jej czekać, aż skończy 18 lat, aby zostać zakonnicą. Zmieniła imię i została Siostrą Teresą.

Zawsze chciała pojechać do Indii, aby pomóc ludziom i właśnie tam trafiła jako słynna siostra zakonna, pomagająca biednym i chorym na ulicach Kalkuty. Autorka Isabel Sanchez Vegara podkreśla, że wszystko, co zrobiła i wszystkie pochwały, które otrzymała, są w imieniu biednych.

Założenie książki jest dość proste. Przedstawia proste życie Matki Teresy jako kochającej Boga dziewczyny dorastającej w Macedonii, która przede wszystkim uwielbiała pomagać ludziom.

Na końcu książki znajduje się krótka oś czasu przeznaczona dla starszych czytelników. Ta lektura może być wykorzystana do nauczenia małych dzieci jak pisać biografię, czy pokazać, że bez względu na wiek każdy z nas może zmienić życie innych.

„Matka Teresa” to biografia przyjazna dzieciom, która pokazuje młodą kobietę, dążąca do spełnienia swojego marzenia o pomaganiu innym i że cokolwiek robisz, możesz robić to w imię miłości. Ilustracje Rosenberga są ładnie narysowane, choć nieco uproszczone, ale dość dobrze oddają narrację.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.