Frida Kahlo

Autor: Maria Isabel Sanchez Vegara
Wydawnictwo: Smart Books
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja ocena: 4+/5

„Frida Kahlo” to kolejna postać z serii „Mali Wielcy” o sławnych ludziach, którzy inspirują innych poprzez swoje czyny.

To prosta mini-biografia małej dziewczynki, która od początku była wyjątkowa. Niestety, gdy miała sześć lat, zachorowała na polio, przez co miała chudą jedną nogę, a kilka lat później jej chęć studiowania medycyny zrujnował jej wypadek samochodowy. Leżąc w łóżku, z wielkim bólem zaczęła malować. Były to pierwsze rysunki zranionej stopy, potem autoportrety. Frida Kahlo stworzyła ponad 140 obrazów.

Pomimo tak wielkiego bólu, doskonaliła swoje umiejętności i stała się utalentowaną artystką. Po podzieleniu się swoimi obrazami ze słynnym artystą Diego Riverą, oboje zakochali się i pobrali, a przy jego wsparciu miała swoją pierwszą wystawę w Nowym Jorku.

„Frida Kahlo” to lektura dla dzieci, która nadaje się do dyskusji o byciu innym i pokonywaniu wyzwań. Tytuł skierowany jest do młodszych dzieci, język jest prosty, a ilustracje kolorowe. Cała seria polecana jest dzieciom od 4. roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.