Queen Elizabeth: A Platinum Jubilee Celebration

Autor: Andrea Mills
Wydawnictwo: DK Children
Liczba stron: 96
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

Wczoraj w godzinach wieczornych świat został poinformowany o śmierci Królowej Elżbiety II. To wielka strata dla całej Wielkiej Brytanii i ogromny smutek dla wielu członków jej rodziny. Elżbieta II urodziła się w 1926 roku w Londynie. Jej rodzicami byli król Jerzy VI i królowa Elżbieta. Tron objęła po śmierci ojca 7 lutego 1952 roku, ale jej koronacja miała miejsce dopiero 2 czerwca 1953 roku. 70 lat spędzonych na tronie czyni ją najdłużej panującym monarchą Wielkiej Brytanii i najdłużej żyjącą głową państwa na świecie.

„Queen Elizabeth: A Platinum Jubilee Celebration” to angielska książka o niesamowitym życiu i dziedzictwie królowej Elżbiety oraz o tym, jak jej historyczne panowanie ukształtowało świat.

Lektura ukazała się na cześć Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety w 2022 roku i została napisana we współpracy z królewskimi ekspertami i historykami. Egzemplarz, który Wam pokazuję, Adaś dostał w szkole i był on finansowany przez państwo w szkołach podstawowych w Wielkiej Brytanii.

„Queen Elizabeth: A Platinum Jubilee Celebration” to tytuł opowiadający historię młodej księżniczki, która wyrosła na najdłużej panującą monarchini. Książka opisuje jej osiągnięcia oraz ludzi i miejsca, które stały się częścią jej niezwykłego dziedzictwa.

Na stronach młody czytelnik zobaczy między innymi drzewo genealogiczne rodziny królewskiej, kalendarium historii czterech narodów Wielkiej Brytanii i niezwykłych wydarzeń w historii, a także niesamowitych osiągnięć ludzi i krajów Wspólnoty Narodów, które miały miejsce za życia królowej.

Między interesującymi faktami wpleciona jest historia małej dziewczynki Izabeli, odwiedzającej swoją prababcię Joyce, która opowiada jej o królowej i tegorocznym Jubileuszu. Wnuczka przegląda skarbnicę pamiątek babci Joyce, które pełnią funkcję wstępu do treści książki. Obejmują one wydarzenia w Wielkiej Brytanii i Wspólnocie Narodów, inspirujących ludzi, przełomowe innowacje i wynalazki oraz wybór najlepszej sztuki i kultury. W książce znajdą się również słynne cytaty królowej, fakty dotyczące ceremonii koronacji, treści dotyczące życia znanych postaci Wspólnoty (takich jak Nelson Mandela), znanych królów i królowych oraz kalendarium życia królowej Elżbiety.

„Queen Elizabeth: A Platinum Jubilee Celebration” to publikacja w języku angielskim z zabawnymi ilustracjami, ekscytującymi faktami i licznymi informacjami, wypełniającymi każdą stronę. To niezwykła pamiątka na cześć Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety i ciekawa historia najbardziej ukochanej i inspirującej monarchini na świecie.

„May the Queen rest in peace. Long live the King”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.