Świat pieniądza

Autor: Patrycja Krzanowska, Katarzyna Michalska
Wydawnictwo: Fundacja Świat Pieniądza
Liczba stron: 148
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Świat pieniądza” to edukacyjny, przydatny i interesujący tytuł o ekonomii, marketingu oraz współczesnym kapitalizmie dla dzieci.

Patrycja Krzanowska stworzyła książkę pod okiem zespołu ekonomistów, która jasno przestawia sytuację gospodarczą kraju i naszych pieniędzy. Zrozumiały tekst zawdzięczamy Katarzynie Michalskiej. Natomiast za opracowanie graficzne i kolorowe ilustracje, Pani Grabovskiej.

Publikacja oferuje młodym czytelnikom wyjaśnienia z zakresu marketingu i pomaga zagłębić się w gałęzie ekonomii. Dzieci z publikacji dowiedzą się czym jest pieniądz i jakie były jego początki. Do czego nam służy i czy możemy zastąpić go czyś innym. Jak rozróżnić fałszywy pieniądz od prawdziwego i jakie konsekwencje czekają na podrabiających waluty. Następnie czytelnicy wyczytają, że praca, którą ludzie wykonują, zaspokaja ich potrzeby. Książka tłumaczy kto może pracować, a kto nie.

Na dobrze zilustrowanym przykładzie warzywniaka pani Marii, młodzi odbiorcy zrozumieją czy warto prowadzić firmę w pojedynkę, zatrudnić pomoc czy nawet założyć spółkę.

Poruszone zostaną tematy biednych ludzi, którzy z różnych przyczyn nie mogą podjąć się pracy i zostaną podane przykłady osób, którym się powiodło w życiu oraz osiągnęli sukces zawody.

„Świat pieniądza” porusza także wątki dotyczące pożyczek z banku, emerytur, wolnego rynku. Będzie mowa o tym co wpływa na bogactwo kraju, jak gospodarka wyglądała dawniej a jak dziś, na co państwo wydaje nasze pieniądze i jak działa budżet państwa.

„Świat pieniądza” wprowadza dzieci w bardzo ważne politycznie segmenty gospodarowania naszą zarobioną gotówką. Lektura wyczula dziecko jak zarządzać majątkiem i jednocześnie w mądry sposób pokazuje jak pieniądz włada światem i jest bardzo potrzebny. Według mnie książka ma silne podłoże edukacyjne dla najmłodszych w dziedzinie marketingu i ekonomii. Język jest przystępny i łatwy do zrozumienia, natomiast kolorowe rysunki dobrze oddają sens omawianego tematu. Gorąco polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.