Katalog stworzeń fantastycznych

Autor: Ramírez Alejandra
Wydawnictwo: Papilon
Liczba stron: 192
Wiek: 6+
Moja ocena: 4+/5

„Katalog stworzeń fantastycznych” to publikacja, która przeniesie czytelnika do magicznego świata, w którym wszystko jest możliwe.

Jeśli macie w domu dziecko interesujące się legendami i opowieściami dotyczącymi stworzeń fantastycznych, to dzisiejszy tytuł będzie strzałem w dziesiątkę.

Na przeszło 190 stronach młody czytelnik odkryje niebywały wachlarz stworzeń i istot ziemskich, wodnych, powietrznych i z zaświatów.

Niektóre nazwy bohaterów będą dziecku znane, choćby z mitologii greckiej lub Biblii. Są i takie, które przedstawiają postacie z mitologii nordyckiej, greckiej czy legend obiegających cały świat.

Każdy osobnik przedstawiony jest w podobny sposób na stronach. Przysługuje mu rozkładówka z charakterystyczną do jego cech ilustracją i krótką historią o jego życiu. Dzięki takiej opowieści dziecko może łatwo zapamiętać czy zdemaskować nawet najpotworniejsze istoty zamieszkujące naszą planetę. Można je bowiem znaleźć w gęstych lasach, morzach i oceanach, podniebnych przestworzach lub tułające się pomiędzy krainą żywych i umarłych.

„Katalog stworzeń fantastycznych” to książka, która odwołuje się do gromadzonych przez stulecia legend i wyjaśnia, kim są owe tytułowe istoty. Niektórzy bohaterowie kroniki byli dla nas nowi i z wielkim zainteresowaniem czytaliśmy ich historie. Dodatkowym plusem książki jest indeks na końcu kategorii, do której dany osobnik został zaklasyfikowany. Jest to interesujący i wciągający tytuł dla ciekawskich miłośników potworów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.