Miasteczko Perfect

Autor: Helena Duggan
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 368
Wiek: 9+
Moja ocena: 5/5

„Miasteczko Perfect” to wciągająca, ekscytująca i czarująca powieść kryminalna dla czytelników w wieku około 9 lat i wyżej.

Młodzi czytelnicy poznają odważną, dziesięcioletnią jedynaczkę, Violet Brown, która zostaje wyrwana z domu i zmuszona do przeprowadzki, gdyż jej ojciec, doktor Eugene Brown, dostał ofertę pracy w mieście Perfect.

Rodzinę witają w swojej nowej rezydencji bracia, George i Edward Archer, nowi szefowie jej ojca. Zatrudnili go, by pozbyć się z miasta wady wzroku, na którą cierpi każdy mieszkaniec Perfect. Bliźniacy Archer wyjaśniają rodzinie Brown dziwną sytuację, która powoduje, że każdy mieszkaniec miasta nosi identyczne, różowe okulary, z powodu niewyraźnego widzenia lub ślepoty, która jest spowodowana przez słońce. Bracia częstują nowo przebytych przepyszną herbatą, która jest podstawowym produktem w mieście. Jednak gdy cała rodzina Brownów budzi się z zamazanym wzrokiem, Violet szybko odkrywa, że ślepota sprawia, że cisza staje się coraz bardziej przerażająca i po jakimś czasie słyszy dziwne odgłosy.

Od tego momentu dzieją się różne rzeczy. Eugene Brown znika z miasteczka. W nowej szkole, gdzie naukę rozpoczyna Violet, każdy uczeń jest bardzo posłuszny i zdyscyplinowany. Na dodatek młoda bohaterka mysi przyjmować żółte pigułki na poprawę w zachowaniu. Dopiero kiedy sfrustrowana Violet odkrywa parę starych, drewnianych okularów ukrytych w jej łóżku wewnątrz materaca i wkłada je na nos, odkrywa, że widzi Boya, który wraz z innymi mieszkańcami Ziemi Niczyjej został wygnany za ich rzekomy sprzeciw.

Boy zabiera Violet przez mury graniczne do swojej zaniedbanej części miasta, jednoczenie opowiadając o nikczemnych Obserwatorach, którzy patrolują ulice po zmroku i uniemożliwiają wjazd niczyich lądowników do perfekcji.

Kiedy Violet i Boy badają, co się dzieje w mieście Perfect, spotykają Williama Archera, brata Edwarda i George’a, który wyjaśnia im przerażającą historię różowych okularów, które zniekształcają siatkówkę i zapewniają, że wyobraźnia noszącego jest kontrolowana przez jego braci. W jaki sposób dzieci powstrzymają złych braci i przywrócą porządek w miasteczku Perfect, o tym dowiecie się z książki.

„Miasteczko Perfect” to dziecięca lektura z dreszczykiem. Rozdziały są krótkie, fabuła jest pełna tajemnic, przygód i dziwnych wydarzeń, a bohaterowie to zwykłe małe dzieci. Polecam!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.